2015 Plaj Trendleri

0

Her ne kadar soğuk havalardan moda girememiş olsak da, bahar yazın habercisidir. Tabii bunun yanında bahar aylarında mağazaların standlarına yavaş yavaş yerleşmeye başlayıp aklımızı çelen bikini ve mayolar da… Öyle amaçsızca dolanırken bir bakmışsınız elinizde denenmiş bikininiz- mayonuz, verilmiş diyet ve spor yapma kararlarınız ile beraber mağazanın kasa sırasındasınız. Kışın pahada ve yükte ağır parçalarından sonra yazın hafifliği ve size kurdurduğu deniz-güneş hayalleri ile plajlarda güneşleniyor oluvermişsiniz birden.

Hepimizin bildiği üzere plaj modası da en az giyim modası kadar mühim. Kendinizi ve stilinizi ifade etme alanlarınız ne kadar kısıtlı ise, kusurlarınızı ele verme riskinizde bir o kadar yüksek. Aksesuar ve takı kullanımınız oldukça düşük ve rafine. E durum böyle olunca, biraz daha ciddiye almak gerekiyor bu mecrayı. Hele ki birde plaj giyiminin moda haftasının mevcut olduğunu düşünürsek bu yaz yine kıran kırana bir stil mücadelesi bizleri bekliyor. =) Bu stilleri bir kaç başlık altında toplayıp, bir kaç görsel ile örnekleyebiliriz.

Siyahın Vazgeçilmez Cazibesi

Özellikle Minimale Animale markasının ağırlıklı olarak yansıttığı bu fetişist, masculen ve aynı zamanda alımlı modeller, siyahın cazibesi ile sezona damgasını vuracak gibi gözüküyor.

Etnik ve Renkli.

Mora Hoffmanın tüm koleksiyonuna yansıttığı bu etnik desenler ve canlı renkler, içindeki yaz enerjisini dışarı yansıtmak isteyenler için ideal!

Romantik Beyazlar

Özellikle 60’ların çiçek çocuk tarzını andıran kesimler, beyaz renginin ağırlıklı kullanılmış olması sebebi ile bizi romantizmin doruklarına taşıyor.
Çiçekli Pasteller

Çiçek desenlerinin pastel renk ile bütünleştiği retro, balen ağırlıklı bu grup, genel olarak her sezonun vazgeçilmezi. Bu stili bir klasik olarak adlandırabiliriz.

Mayokiniler

Son dönemlerin flaş ve en şık sahil kostümlerinden olan mayo-kiniler daha ziyade akşam üstü partilerini yada gölgede oturmayı seven ayrıca kadınsı hissetmek isteyen bayanların bu yaz yine tercihi olacak gibi gözüküyor.

Sportif Kesimler

Diğer gruplar ile kıyaslandığında, aktif spor giyim silüetlerini andıran bu modeller, keskin ve atletik hatlara sahip.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Simay Yaklav

14 mart 1986 tarihinde Izmir’de dogdu. Orta okul yıllarında örgün eğitimini tamamlarken, 9 Eylül Konservatuarı Çello bölümünde okudu. Senfoni Orkestrası korolarında uzun yıllar yer aldı. 2005 yılında İzmir Amerikan Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi ve Fashion Institute of Technology’nin ortak çift diploma programı olan Moda Tasarım bölümüne girdi. Eğitiminin 3 senesini İstanbul, bir buçuk senesini ise New York’ ta tamamladıktan sonra 2009 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında Freelance calışmaya basladı. Mezun olduktan sonra ise altı yıl boyunca bayan ve erkek giyim uzerine sektörün ileride gelen markalarında tasarımcılık ve bas tasarımcılık yaptı. Simdi ise kariyerine basladığı gibi freelance, kendi işini yürütmekte. Yeni seyler denemeye, insanları gözlemlemeye, karakter tahlili yapmaya, seyahat etmeye, dans etmeye, voleybol oynamaya, yeni müzikler keşfetmeye ve yemek yemeye deyimi yerindeyse bayılıyor. Ayrıca iflah olmaz bir hayvansever, 3 köpeği var ve onlarla geçirdiği anlar en kıymet verdigi zamanlarının başında geliyor. Dünyaya kesinlikle tek bir hayatın rutinini tekrarlamak icin gelmediğimize inanıyor ve tekrarlamamaya çalışarak yaşıyor.

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.