5 Egzersiz İle Bölgesel Zayıflama

0
1 / 6

Havalar yavaş yavaş ısınmaya başladı. Ve herkes de aynı telaş var, kilo vermek, fit görünmek, zayıflamak, sağlıklı kalmak. Tüm bunlar için biran önce harekete geçmelisiniz. Gerçek hareket etmekten bahsediyoruz tabiki de. Oturduğunuz yerden bunları yapmak üzgünüz ama pek mümkün değil. Ancak önerdiğimiz bu 5 egzersizle bunların hepsine sahip olabilirsiniz. Bahar mevsimini bu anlamda iyi değerlendirmenizi öneririz. Temiz havada yapılacak spor oksijen kapasitesini de arttırıyor.

Yaza hazırlık önerileri

  • Öncelikle temiz havada bol bol nefes alıp vererek oksijen kapasitenizi geliştirin. Egzersiz sırasında doğru nefes alışverişi, hareketin kalitesini artırıyor. Temiz havada 5 dakikalık nefes egzersizi bile yazın geldiğini içinizde hissetmenizi sağlayacak en iyi formüllerden biri.
  • Günlük hayatınızı aktifleştirin; en azından kısa mesafelerde araba kullanmak yerine, yürüyün ya da bisiklete binin. Asansör yerine merdiven kullanmak da basit ama güzel bir başlangıç olabilir.

5 Egzersiz İle Bölgesel Zayıflama

Yaz öncesi fiziksel toparlanma için bölgesel zayıflama egzersizlerin olmazsa olmaz, bölgesel zayıflama egzersizleri için 5 hareketi şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Kalça ve baseninden şikayeti olanlar bu egzersiz sizin için

Olduğunuz yerde, bacakları omuz genişliğinde açıp, oturma pozisyonuna gelene kadar çöküp kalkın. Yani squat! Kalça ve basen bölgenizin nasıl sıkılaştığını göreceksiniz. Bu hareketi 15 kez tekrar edip 2 set yapın.

5 Egzersiz İle Bölgesel Zayıflama - Squat

1 / 6
ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

HayatBurada

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.