Aşkı İlk Günkü Gibi Tutmanın Yolları

0

Aşkı İlk Günkü Gibi Tutmanın Yolları

Aşk, o büyülü kelime. Yüzyıllardır hakkında yazılıp çizildi. Aşk en derin en yoğun duyguların başında gelir. Aşk çok yoğun ve derin olmasına rağmen bazen bir çırpıda eriyip gidebilir. Bu gözümüzü korkutur. Aşık olduğumuz erkeği ve aşk duygusunu kaybetmekten çok korkarız. Oysaki aşkı hep diri tutmanın çok da zor olmayan yolları vardır. Bana kulak verin hadi.

Gençken de yaşlı iken de, evliyken ya da bekarken hiç fark etmez öncelikle aşka derin saygı duymak gerekir. Aşkı sahiplenmeyen, onun kıymetini bilmeyen için aşk hemen uçup gider. Zira aşk hem nazlıdır hem de vefasız. Kıymet bilmeyenlere arkasını çabuk döner. Kıymet bilen olmanın yolu, aşkı korumaktan, onu beslemekten geçer.

Ne kırgınlık olursa olsun sakinleştikten sonra partnerle oturup sakince ve ben dili kullanmaya özen göstererek tüm sorunlar halledilmelidir. Bazen bazı sorunlar zor olabilir. Konuşurken de sevgilimize ya da eşimize haksızlık yapmadan ve nesnel davranarak kendi hissettiklerimizi, olası çözüm yollarını konuşmalıyız.

Aşkı diri tutmayı karşıdakinden sürekli beklememeliyiz. Bazen üzülsek de karşımızdakinin de haklı olabileceğini, onun penceresinden bakarak anlamaya çalışmalıyız. Erkek olan o, romantik olsun diyerek ona sorumluluk yüklemek yerine iki taraf olarak da beraber ortak bir şeyler yapılmalıdır.

İlişkide başkasıyla kıyaslama çok yapılır ve aslında çok tehlikelidir. Erkeği başkasıyla kıyaslamak hem bize çözüm getirmez hem de aşkı bitirebilir. Buna dikkat etmek gerekir.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Esra Acar

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.