Ayrılmayı Düşünen Kişi Davranışları

0

Ayrılmayı Düşünen Kişi Davranışları

İlişkilerini bitirmeyi düşünen kişiler genelde bunu direkt olarak dile getiremezler. Bir bakıma bırakan taraf olmak istemezler. Yaptıkları hareketler ile karşılarında ki kişileri kendilerinden uzaklaştırmak isterler. En basit örneği gün boyu telefon açan bir birey ayrılmayı düşündükten sonra daha az aramaya başlar. İş yoğunluğu ve iş stersini bahane ederek anlayış beklediğini dile getirir. Gün geçtikçe daha da azalan telefon arama sıklıkları, bir gün gelir sıfıra kadar düşer. Eskisi gibi telefonla aramamak ayrılmayı düşünen kişi davranışları içerisinde yer alır. Bireyler daha az aranmaları sonucu ilişkilerinde bir şeylerin ters gittiği kararına varabilirler.

Günümüzde yaşanan ilişki sorunlarının temel problemi heyecan kaybolmasıdır. İlişkilerde eski heyecanın kalmaması bireylerden bir tanesinin ayrılmak istemesi ile sonuçlanabilir. Eskisi gibi davranmayan veya eskiden anlayış gösterdiği şeylere artık tahammül edemeyen bireyler ayrılmayı kafaya koymuş bireyler olabilir. Yapılan araştırmalarda ayrılmayı düşünen kişi davranışları içerisinde tahammülsüzlük olduğu gerçeği ortaya çıkmıştır. Sırf karşısında ki kişinin hoşuna gitmesinden dolayı yaptığı etkinlik veya hobileri bile yapmak istemez bir duruma gelmiş olan bir kişi için ilişki çoktan bitmiş demektir. Hatta böyle durumlarda biraz ses yükselterek kavga çıkarmak isterler. Kavga sonucunda karşı tarafın kendinden soğumasını ve ilişki bitirme kararına karşı çıkmamasını isterler.

Sürekli beraber geçirilen zamanlar artık daha az oluyor ise, kişiler karşılarında ki kişiler ile daha az ilgileniyor ve arkadaşlarına daha fazla vakit ayırıyorlar ise ayılık çanları çalmaya başlamış demektir. İlişkilerde yaşanan problemleri çözmek yerine problemlerden kaçmak ta ilişki sonlandırma çabaları içinde yer alır. Özüm yerine susmak ayrılmayı düşünen kişi davranışları içerisindedir. Belki konuşma yapılsa bir orta yol bulunabilir. Fakat aklına ayrılmayı koymuş olan bir birey sorun çözme taraftarı olmaz. İkili ilişkilerde karşılıklı anlaşma olmaz ise sorunlar çözüme kavuşturulamaz. Bu yüzden de ayrılmayı aklına koymuş olan bireyler sorun çözme çabası içinde olmazlar. Günümüzde ilişki çatırdamalarının en anlaşılır durumu karşısında ki kişiye daha az zaman ayırmaktır. İnternet veya cep telefonu ile zaman geçirmeye ve eşine zaman ayırmamaya başlayan bireyler ayrılmayı düşünürler. Partnerlerinde ki değişiklikleri de fark etmezler. Örneğin saç kesimi veya yeni bir kıyafetin farkına varmayan bireyler için her şey bitmiş olabilir. En önemli konu ise birlikteliklerde olan seks hayatının sona ermesidir. Artık karşısında ki kişiye dokunmayan veya dokunmak istemeyen bir kişi ilişkiyi kafasında çoktan bitirmiş bir kişi olabilir.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.