Bahar Geliyor! Sezon Trendlerinin İpuçları…

0

Baharın iyice kapımıza dayandığı şu günlerde eminimki bayanların çoğu alışveriş yapma isteği ile dolup taşıyor. Bu istekte şu soruyu akıllara getiriyor, ”Bu sezon hangi renkler, ne tarz parçalar ve aksesuarlar trend?” Aslında son yıllarda tek bir renkten, tarzdan bahsetmek pek gerçekçi olmuyor. Her vücut tipine, ten ve saç rengine, her tarza hitap eden trendler ile karşılaşmak mümkün. Yinede ağırlıklı olarak ön planda olacak renk paletlerini aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

Görüldüğü üzere bu bahar oldukça renkli ve canlı geçecek ve içimiz açılacak gibi.Bu canlı renklerin yanında tabiki beyaz ve siyah her sezonki varlığını sürdürüyor. Bu ikilinin kombinini genelde monochrome geometrik desenlerde ya da keskin hatlara sahip tek renkten oluşan looklarda görmek kaçınılmaz.

Bunun yanı sıra geçen sezonları takiben yeni sezon renkleri ile yorumlanmış desenli parçalar yine oldukça revaçta.

Yukarıdaki tüm bilgileri bir araya topladığımızda ağırlıklı olarak gördüğümüz parçalar;kadınsı hatları fazla ön plana çıkarmayan, maskülen,  kalem etekler, şort-pantolon-etek aynı desenden bluz kombinleri, tek parça takımlar, elbiseler, tulumlar… Aksesuar trendleri ise ana sezon trend renklerine her sezonki gibi uyum gösteriyor. Dikkat çekenlerin başını maskülen sandaletler, clutchlar ve tabiiki deforme güneş gözlükleri çekiyor.

 

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Simay Yaklav

14 mart 1986 tarihinde Izmir’de dogdu. Orta okul yıllarında örgün eğitimini tamamlarken, 9 Eylül Konservatuarı Çello bölümünde okudu. Senfoni Orkestrası korolarında uzun yıllar yer aldı. 2005 yılında İzmir Amerikan Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi ve Fashion Institute of Technology’nin ortak çift diploma programı olan Moda Tasarım bölümüne girdi. Eğitiminin 3 senesini İstanbul, bir buçuk senesini ise New York’ ta tamamladıktan sonra 2009 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında Freelance calışmaya basladı. Mezun olduktan sonra ise altı yıl boyunca bayan ve erkek giyim uzerine sektörün ileride gelen markalarında tasarımcılık ve bas tasarımcılık yaptı. Simdi ise kariyerine basladığı gibi freelance, kendi işini yürütmekte. Yeni seyler denemeye, insanları gözlemlemeye, karakter tahlili yapmaya, seyahat etmeye, dans etmeye, voleybol oynamaya, yeni müzikler keşfetmeye ve yemek yemeye deyimi yerindeyse bayılıyor. Ayrıca iflah olmaz bir hayvansever, 3 köpeği var ve onlarla geçirdiği anlar en kıymet verdigi zamanlarının başında geliyor. Dünyaya kesinlikle tek bir hayatın rutinini tekrarlamak icin gelmediğimize inanıyor ve tekrarlamamaya çalışarak yaşıyor.

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.