Çapkın Erkeklerin Özellikleri Nelerdir ?

0

Çapkın Erkeklerin Özellikleri Nelerdir ?

Çapkın, genel tabirle geçici aşklar peşinde koşan, sık sevgili değiştiren, hovarda kimseye denir. Çapkınlık, erkeklere özgü olarak düşünülse de bu aslında yanlış bir kanıdır. Kadınlarda da görülmekle beraber erkekte daha çok görülür. Azı normal karşılanabilirken çoğu patolojik olabilmekte yani tedavi edilmesi gereken psikolojik hastalık düzeyinde olabilmektedir. Peki, çapkın erkekler neden böyledir ve ne gibi özellikler taşır merak mı ettik. Bir bakalım bunlara.

Nedenler: Birçok neden olabilmekle beraber en genel olanı kısaca anlatayım. Bizler bebekken annemizle bağlanma örüntüsü yaşarız. Bağlanma şeklimize göre ilerde yaşayacağımız romantik ilişkiler çok etkilenecektir. Çapkın erkeklerin anneleriyle güvensiz ya da tam olmayan bir bağlanma yaşadıkları bilimsel bulgular arasındadır. Anneye olan güvensizlik tüm kadınlara karşı yaşanacağından erkek güvenmediği kadını da çapkınlık yaparak o terk etmeden ben terk edeyim savunmasına geçerek bırakır, yeni ilişkiye başlar.

Özellikleri: Çapkın erkekler sürekli ilişkiden ilişkiye atlar. İlk işimiz tanıştığımız erkeğin geçmişini öğrenmek olmalıdır. Yanımızdayken başka kadınlarla da çok ilgilenirler. Konuşurken bile gözleri telefonda olabilir. Tecrübeli olduklarından çok romantik ve düşünceli gözükürler. Bağlanma göstermezler ama yoğun ilgili gözükebilirler. Kolay elde edecekleri kızları ararlar, peşinden koşabilir ama bu uzun sürmeyecektir. Yedekte sürekli başka bir kadın ya da kadınları bulundurur. Her an terk edebilir ve her an yeni bir ilişkiyi çok kolay ve çabuk bir şekilde yaşayabilir.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Esra Acar

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.