Çocuklarınızın Çizimlerini Nasıl Saklarsınız?

0

Merhabalar, bu yazımda sizlere hem hatıra olarak saklayabileceğiniz hem de kendinizin yaparken çok keyif alabileceği hem basit hem de çok ucuz bir kendin yap uygulaması paylaşacağım.

Bu tarz uygulamalar açıkçası benim favorilerim arasında geliyor çünkü hem yeni bir şey ortaya çıkarırken hem de çocuklarınızın hatıralarınızı daha uzun ömürlü yaşatabileceksiniz.

kanvas-kendin-yap-1

 

Her çocuk birer sanatçı fakat ne yazık ki her çalışma çerçevelenerek saklanmaya uygun olamayabiliyor. 4 yaşındaki oğlum bu resmi kendimi kötü hissettiğim bir zamanda beni güldürmeyi umut ederek benim için çizerek getirmişti bana. Resim çok güzeldi ve kesinlikle saklamalıydım bunu fakat kağıdın kalitesi ne yazık ki saklamaya uygun değildi. Ben de bunu Kanvas’a aktarmayı düşündüm.

Bu uygulamayı yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • Kanvas
  • Kurşun kalem
  • Boya kalemi

kanvas-kendin-yap-2

1) Kağıdın arkasını çevirin ve nazikçe kurşun kalemle çizimin üzerinden geçin. Eğer kağıda zarar vermekten endişe ediyosanız öncesinde bir fotokopisini çekerek yapabilirsiniz.

kanvas-kendin-yap-3

2) Kurşun kalemle üzerinden geçtikten sonra, üzerinden geçtiğimiz kısmını kanvasın üzerine koyuyorsunuz ve üzerine bastırarak kağıdın üzerindeki kurşun kalemi kanvasın üzerine aktaracaksınız. Bunun için ben kurşun kalemin arkasını kullandım.

kanvas-kendin-yap-4

kanvas-kendin-yap-5

3) Kurşun kalemle çizdiğiniz kısmı kanvasın üzerine transfer ettikten sonra, kanvasın üzerindeki izlerin üzerinden boya kalemi ile geçeceksiniz. Orjinaline en yakın olması için ben siyah kullandım.

kanvas-kendin-yap-6

4) Çizgilerin üzerinden geçerken görünürlüğünü arttırmak için çizgileri biraz kalınlaştırarak geçirdim.

kanvas-kendin-yap-7

İşte bu şekilde duvarınıza asarak yıllarca saklayabileceğiniz bir hatıra şekline geldi.

Umarım hoşunuza gitmiştir.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Esra Acar

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.