Erkekler Hangi Kadınları Etkileyici Bulur

0

Erkekler Hangi Kadınları Etkileyici Bulur

Erkekler, karakter olarak bazı farklılıklar sergilese de genel kanı ve genel bulguların işaret ettiği ve çekici buldukları belli kadın profilleri vardır. Kadın doğası ve kültürel kalıp yargıları gereği erkeğe oranla daha kibar daha yuvarlak hatlı, sesiyle, duruşuyla farklılık taşır. Bu farklılıklar onun için erkeğe kendini beğendirme açısından alternatif olanaklar sağlar.

Kadınlık(Feminenlik): Erkekler daha bakımlı, alımlı kadınlardan etkilenirler. Bu yüzden çok aşırıya kaçmadan şık ve endamlı olunmalıdır. Erkek kadın gibi kadını sever. Yani kadına dair erkekte olmayan özellikler, artının eksiyi çektiği gibi erkeği kadına çeker. Buna zıtların çekimi denir. Erkek, erkek gibi olan kadını sevmez, beğenmez. Erkek doğası gereği dişisini korumakla görevlidir. Kadınların koruyucusu gibi hissetmek erkekler için gurur verici ve doğalarına uyumlu bir davranış olduğundan masum ve ürkek kadınları çoğu erkek cazip bulur. Kendisine patronluk taslayan kadına boyun eğse de onu çekici bulmaz aksine itici bulur ve ilişki yara alabilir. Kol kanat gerdiği kadını sahiplenir.

Duruş(posture): Duruş tüm insanlar için çok önemli bir kendini sunma, beğendirme yolarındandır. Kadınlar için de duruş çok önemlidir. Duruş olarak kararlı, istikrarlı, dengeli olan kadınları erkekler sağlam karakterli olarak bulur ve etkilenir.

Fiziksel çekicilik: İlk etkileşimin olmazsa olmaz şartlarından biridir. Erkek, fiziksel olarak çekici bulduğu kadına karşı koymakta zorlanır. Erkekler için ilişkiyi başlatmadaki en önemli yapı taşı kadının fiziksel çekiciliğidir.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Esra Acar

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.