Erkekler İlgilerini Belli Etmekten Kaçınırlar

0

Erkekler İlgilerini Belli Etmekten Kaçınırlar

Erkekler ilişkilerde baskın taraf olmayı isterler. Kontrol altında tutacakları ilişkilerden daha mutlu olurlar. İlgilerini belli ettikleri zaman kadınların gözlerinde basitleşeceklerini düşünürler. Egoları yüksek olan erkekler ilgilerini belli etmekten kaçınırlar. Kadınlar hakkında ki düşünceleri ne olur ise olsun onlara bağlı olduklarını bildirmek istemezler. Daima egoları için yaşayan erkekler kadınlar için her şeyi yapmaya razı olsalar da bunu gönülsüzmüş gibi yaparlar. Erkeklerin bir kısmı içlerinden geldiği gibi davranırlar. Hislerini gizlemeyi daha çok seven erkekler kadınların gözlerinde de daha etkili olduklarını düşünürler. Kadınlara sürekli ayrılacakmış gibi davranarak kendilerini vazgeçilmez yapmaya çalışırlar. Kadınların ilgisi hoşlarına gittiği için sürekli olarak kasıntı hareketler ile dolaşırlar. Bir anlamda yapmacık davranan erkekler, kadınları etkilemek ve baskın taraf olmak için bu hareketleri yaparlar.

İlişkilerinde tüm kontrolün kendilerinde olmasını isterler. Kadınların kendilerini yönettiklerini bilseler de bunu göstermek istemezler. Kadınların, erkekler hakkında baskın olduklarını düşünmeleri egolarını yükselteceği için sürekli olarak böyle davranmaya çalışırlar. Özellikle yeni bir ilişkiye yelken açan erkekler ilk günler arayan taraf olmak istemezler. Dünden razı bir görüntü çizmemek için aramayan bireyler kendilerini ağırdan satarak daha çok sevilen taraf olmaya çalışırlar. Bu sebeple erkekler ilgilerini belli etmekten kaçınırlar. Erkeklerinde kadınlar kadar duygusal oldukları bilinse de toplumda kabul edilmeyen davranışlar içinde yer alır. Erkekler ağlamaz ibaresi erkeklerin daha güçlü durmasına neden olur. Daha güçlü durmak isteyen erkekler kadınlara net olarak ilgilerini belli etmezler.

Kadınlar da bazen erkekleri tehdit eden hareketler yapabilirler. Erkeklerin, kadınların kendilerini terk edecekleri korkusu onları yıpratır. Bu sebeple erkekler kadınların kendilerini terk etmemeleri için onlardan baskın olmaya çalışırlar. Kadınların erkeklerden beklentisinin yüksek olmaması için uğraşan erkekler ilişkilerde ilgisiz olurlar. İlgi göstermek isteseler bile terkedilme korkusu olan erkekler ilgilerini belli etmekten kaçınırlar. Günümüzde yapılan araştırmalar tüm bu gerçekleri ortaya çıkartırken erkeklerin çok sevdikleri fakat belli etmekten kaçındıkları gerçeği ortaya çıkar. Erkekler kadınlardan ilgilerini esirgeyerek daha popüler olacaklarını da düşünürler. Kaçan kovalanır oynamayı da seven bireyler, sürekli olarak aranan kişiler olmak isterler. Oyunu kuralına göre oynayacak olan kadınlar daima erkekleri ellerinde tutabilirler. Aslında ilişkilerin genelinde ipler kadınların elinde olsa da erkekler bu gerçeği görmek istemezler. Baskın olmak ve kuralları koyan kişi olmak, ilgi gösteren değil ilgi duyulan olmak, arayan değil aranan olmak her erkeğin korktukları şeylerden kaçmak için istedikleri şeyler olarak bilinir.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.