Erkeklerin Ayrılmak İçin Söylediği Yalanlar

0

Erkeklerin Ayrılmak İçin Söylediği Yalanlar

Yaşadıkları ilişkileri bitirmek isteyen erkekler genelde dürüst olamazlar. Ayrılmak için yalan söyleyen erkeklerin sayısı azımsanacak bir sayı değildir. Karşısında ki kişi ile ilişkisini bitirmeye karar vermiş olan erkekler bir seferde bu işi bitirmek isterler. Çok konuşmadan anında ilişkilerini bitirmek isteyen erkekler, yalan söyleyerek daha kolay ayrılabileceklerini düşünürler. Günümüzde erkeklerin ayrılmak için söylediği yalanlar içinde en popüler olan “sen daha iyilerine layıksın” yalanıdır. Kendisini yetersiz gördüğünü ve bu nedenden dolayı ilişkiyi bitirmek istediğini söyleyen erkeklerin ayrılmak için başka nedenleri vardır. Yalan söyleyerek ayrılmak isteyen erkekler karşılarında ki kadınları kırmamak için beyaz yalanlar ile ayrılmayı tercih ederler. “Sorun sende değil bende” yalanı da oldukça popüler ayrılık yalanları içinde yer alır.

Erkeklerin kadınlara söylediği ayrılık yalanlarında bulunan “zamana ihtiyacım var” yalanı, erkeklerin ilişkiyi kuvvetlendirmek için biraz zamana ihtiyacımız var diyerek açıkladıkları bir yalandır. Günümüzde “ailevi sorunlarım var, senin için yeterince iyi değilim” gibi yalanlar söyleyerek ayrılmayı tercih eden erkekler, ilişki sonlanmalarında kadınların ilgisi olmadığını ve tüm sorunun kendilerinde olduğunu belirtirler. Bu da erkeklerin daha kolay ilişki sonlandırmalarına yardımcı olur. Tartışmaya açılmayan bu konular ile erkekler ilişkilerini bitirirken kadınların buna itiraz etmemelerini ve daha sonra tekrar deneyebileceklerini söylerler. Bu tip yalanlar erkeklerin ayrılmak için söylediği yalanlar olarak tarihe geçtiği için, kadınlar bu yalanları iyi bilirler.

Yalan söyleyerek ayrılmayı tercih eden erkeklerin söylediği yalanların sayısı oldukça fazladır. Her geçen gün artan yalanlardan en popüler olanları “ben seni mutlu edemiyorum, biraz ara verelim, biraz yalnız kalmaya ihtiyacım var, çok iyi bir insansın, seni asla unutmayacağım” gibi yalanlardır. Bu yalanlar kadınları kırmayan ama ilişkileri bitirebilecek olan yalanlardır. Fakat erkeklerin ayrılmak için söylediği yalanlar arasında oldukça kırıcı olabilen yalanlar da bulunur. İlişkiyi bitirmek için söylenecek olan yalanlardan kırıcı olanları “başka birine aşığım, eş cinsel biriyim, eski sevgilimle tekrardan denemek istiyoruz” gibi yalanlardır. Kadınları oldukça kıracak ve yaralayacak olan bu yalanlar ilişkilerin direkt olarak bitmesine neden olur. Erkekler kendilerinden ayrılmak istemeyen kadınlara bu yalanları söyleyerek kadınlarında kendilerinden vaz geçmelerini sağlarlar. Yapılan araştırmaların sonucun da elde edilen bu yalanlar erkeklerin ayrılırken söyledikleri yalanlar olarak bilinir. İlişkileri bitirmek için doğruyu söylediklerinde kadınların ısrarları ile karşılaşan erkekler bu tip yalanlar ile ilişkileri bitirmek isteseler de kadınlar erkeklerin söyledikleri yalanları her zaman bilirler.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.