Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Yolları

0

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Yolları

Sizi terk etti. Ama siz onu eskisinden de çok seviyorsunuz. Üzülmeyin. Öncelikle tüm olanları sakin, dingin bir kafayla bir değerlendirin. Siz mi rest çektiniz. Başka biri mi var, siz beğenmiyor mu, eskisi gibi hissetmiyor mu, yani kısacası sorun ne diye bir düşünüp asıl sorunu belirleyin. Bunları yaparken oldukça nesnel olmaya, işe duygularınızı değil, saf mantığınızı katmaya özen gösterin. Bunu yaptıktan sonra ben nasılım, o nasıldı diye bir kağıdı ikiye ayırarak ayrıntılı olarak yazınız. Kendinizi ve onu iyi değerlendirin. Yazmak her zaman için rahatlatır. Bunun yanında beyninizin içini görmenizi sağlar.

Sonrasında hayatınızda yapmanız gereken tüm değişiklikleri kolaydan zora doğru yapın. Bu esnada asla ama asla onu aramayın. Bırakın o pişman olup sizi arasın. Zayıf olduğunuzu arayıp durduğunuzu görmesi onu kaybetmenize neden olacaktır. Bunu yapmayın, bırakın o ilk arayan olsun.

Biraz zaman sonra sizi ısrarla arayacak, pişman olacaktır. Eski hatanızı asla tekrarlamayın. Uzun tartışmalardaki sen dili, atıp biz dilini kullanın. Bu sizin eskisi gibi olduğunuzu gizli olarak ona hissettirecek, ayrıca sen beni üzdün gibi karşıyı suçlayıcı bir sen dili kullanmak yerine, ben çok üzüldüm, birbirimizi üzdük demek çok daha az suçlayıcı ve beraber olunduğu hissini verecektir. Hem ilişkiyi başlatmada hem de sürdürmede bu hayati özellik taşır. Suçlayıcı olmak sorunları çözmez. Daha çok alevlendirir. Bunları yapın ve inanılmaz değişimi görün.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Esra Acar

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.