Eski Sevgiliyi Unutmak İçin Öneriler

0

Eski Sevgiliyi Unutmak İçin Öneriler

Eski sevgili lafı bile canınızı acıtıyor olabilir. Beraber geçirilen zamanlar, mutlu olunan anılar, yapılanlar asla unutulmayacak gibi de gelebilir. Unutmamak gerekir ki tüm bunlar sadece düşüncelerinizle alakalıdır. İsteyen herkes eski sevgiliyi gerçekten eski yapabilir. Nasıl olur demeyin psikologa kulak verin gelin. Beraber üstesinden gelelim.

İlk iş bir kar zarar muhasebesi yapmak. Psikologlar bunu çok öneriyor. Biliş yani düşünce düzeyinde unutmak istediğimiz kişiyi unutmanın yollarını öneriyor. Yapmamız gereken sevgiliye dair tüm olumlu özellikleri, yaşananları bir tarafa yazıp olumsuz özellikleri de bir tarafa yazmaktır. Böylece onun aslında hayatınıza olan olumsuz etkisini yazarak daha iyi göreceksiniz. Duygularınız ağır basıp onu olumlu olarak görüyorsanız pes etmeyin, devam edin.

Ona ait mekânlar canınızı mı sıkıyor, bu çok normal. Sadece mekânlar da değil onunla beraber gittiğiniz yerler, yaptığınız aktivitelerden bir süre uzak durup hiç yapmadığınız şeyler yapmanız size olumlu olarak geri dönecektir.

Hareketler içinde kaybolmak: Tılsımlı kelimemiz bu. Asla unutmamalı ve sürekli uygulamalıyız. Öyle çok hareket yapmalı, eylem gerçekleştirmeliyiz ki eski sevgili gerçekten de eskisin. İnsanoğlu beyni çok gelişmiş olmakla beraber, insanın yönlendirmesine çok açıktır. Özellikle de boş durduğumuz zamanlar eski sevgili ile ilgili tüm anılar beynimize hücum eder. Bu yüzden sürekli bir şeyler yapalım. Sosyal kulüpler, yardımlaşma dernekleri hem bize kendimizi iyi hissettirecek hem de unutmamıza oldukça yardımcı olacaktır. Unutmayın, insanoğlu çok güçlü varlıktır. Unutmak bize verilen en büyük güçtür.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Esra Acar

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.