Evliliği Canlı Tutmak İçin İpuçları

0

Evliliği Canlı Tutmak İçin İpuçları

İlişkide kişiler birbirini çok sevse de her şey sevmek değil , bir gün ilişkileri bir şekilde yıpranabilir. Çok uzun zaman boyunca bir şeyleri paylaşmak, ister istemez bazı sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Uzun yıllardır birlikte olan çiftlerin bir süre sonra ilişkilerinin belli rutinler altında ezildiğini hissettikleri bir gerçek. Sürekli birlikte olup aynı şeyleri devam etmeniz maalesef  ilişkinizi bu hale getirebilir. Bununla birlikte alışkanlıklar da devreye girince eskisi kadar heyecan duymak da zorlaşıyor.
Evliliği ve aşkı taze, canlı tutmanın yolları ise her çift için değişik olmakla birlikte genel olarak uygulanabilecek bazı şeyler de var. Bakalım bunlar nelermiş.

  • Bütün ilişkilerde en önemli şey iletişim kurabilmektir, ilişkinin temel taşıdır. Eşinizle her akşam mutlaka sohbet etmeyi ihmal etmeyin. Sohbet etmek, sormak, dinlemek ilişkinizi canlı tutar.
  • Her sabah eşinizin boynundan öpmek onu uyandırmanın en güzel formülüdür. Birbirinize sevgiyle dokunmak ilişkinizi hep ayakta tutacaktır.
  • Küçük mailler atarak ya da çantasına, ceketine küçük notlar bırakarak onu heyecanlandırabilirsiniz.
  • Arada sırada farklı ortamlarda yemek yiyin, küçük sürprizler hazırlayın.
  • Sevgi sözcükleriniz ve gözlerinin içine bakarak konuşmanız hiç değişmesin.
  • Bir ilişkide en önemli şeylerden biri birbirinize zaman ayırın ve eğlenceli planlar yapın . Hatta bu plana yakın arkadaşlarınızı katmanız ortamı daha güzel bir hale getirecektir.
  • Hayaller kurarak kurduğunuz evlilikleriniz hayal kırıklığı haline gelmesin. Ortamı güzel tutmak için olması gereken aile bağıdır. Eşinizin ailesiyle iyi geçinin. Saygılı ve ilgili olmanız başarılı bir evliliğin altın kuralı.
  • Arkadaşlarıyla dışarıya çıkmasına izin verin. Sizde arkadaşlarınızla dışarı çıkın. Başka insanlarla vakit geçirerek eşinizi özlemenizi ve kendinizi özletmenizi sağlar. Sürekli dip dibe bir ilişkiye sahip olmak sağlıklı değildir.
  • Cinsellik hayatınızı koruyun. Onu kendinize daha çok yakınlaştırırsınız. Birbirinizi arzuladığınızı her zaman gösterin. Bir erkek ya  da bir kadın beğenildiğini her zaman bilmek ister.
  • Eşinizden önce yaptığınız hobilerinize devam edin farklı hobileriniz olsun. Başka şeyler ilgilendikçe siz onunda ilgisini hep çekmeye devam edersiniz.

Güzel başlayan ilişkinizin hep güzel devam etmesini sağlayın . MUTLULUKLAR …

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Esra Acar

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.