Göbek Eritme Hareketleri

0

Göbek Eritme Hareketleri

Yediklerimizin ve içtiklerimizin en çok birikim yaptığı bölge hiç şüphesiz karın, daha doğrusu göbek bölgesidir. Göbek kısmı, vücudumuzda en çabuk kilo alan, şişlik gösteren ve vücudun depolama alanı olarak en çok tercih ettiği bir bölgedir. Bu yüzden göbek bölgemizde bu gibi bir sorun ile karşılaşmak istemiyor isek, kişisel vücut bakımımıza özen göstermek durumundayız. Peki, göbek bölgesinde toplanan bu yağları nasıl yok edebiliriz, bunun bir yolu var mı? Elbetteki var, göbek eritme hareketleri sayesinde, bir de bu hareketleri düzgün yapmak koşulu ile göbek çevresindeki yağlarımızdan kurtulabiliriz.

Göbek çevresindeki yağların verilme süresi kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Bunun sebebi kişilerin metabolizma hızlarının da farklılık göstermesidir. Sadece metabolizma değil, kişinin hayat temposu bu tempo içerisinde nasıl bir işte çalıştığı da bu konusa önem kazanmaktadır. Çünkü kişi saatlerce masa başında çalışıyor ise, göbek çevresindeki yağlardan kurtulmak için daha fazla egzersiz yapmak zorunda kalacaktır.

Göbek Çevresindeki Yağlardan Nasıl Kurtulabiliriz?

 Kişilerin en çok yakındıkları ve dile getirdikleri bir sorun olan göbek çevresinde yağ birikmesi probleminin ilk çözümü sürekli hareket halinde olmaktır. Örneğin, işinizden evünize giderken, şayet mesafe çok fazla değil ise mutlaka yürümeyi tercih edin. Yakın olan yerlere de arabanız ile değil yürüyerek gitmeye özen gösterin.

Vakit buldukça basit egzersizler yapmaya çalışın. Ve bunların daha çok göbek eritme hareketleri olmasına özen gösterin. Karın kaslarınızı çalıştıracağınız her hareket sizin göbek çevrenizden vereceğiniz kilolar için artı bir durumdur. Nasıl hareketler yapmalısınız? Örneğin, yere uzanarak bacaklarınızı karın bölgenize çekebilirsiniz. Bunu düzenli aralıklarla 10 sefer tekrarlayın. Daha sonra bunun bir benzerini ayaktayken dizlerinizi kırmadan ayaklarınıza uzanarak da yapabilirsiniz. Aynı şekilde bu hareketi de 10 sefer uygulamanız yeterli olacaktır. Daha sonra destekli mekik adı verilen bir egzersizi de peşi sıra yapabilirsiniz. Bunun için de yine yere sırt üstü uzanarak ayaklarınızı yüksek bir engel üzerine koyun. Daha sonra bu engelden destek alarak yattığınız yerden doğrulmaya yani oturur pozisyona geçmeye çalışın. Ancak bu esnada ellerinizden destek almamak için. Ellerinizi başınızın arkasına koyun ve destek olarak kullanmayın. Bu hareketi de bir on kez daha tekrarladıktan sonra egzersizinizi biterebilirsiniz.

Egzersiz sürenizi her gün 20 şer dakika olarak belirleyebilirsiniz. Ancak bu hareketlerin düzenli olarak ve belirlenen süre çerçevesinde sürekli yapılması gerekmekte. Birkaç gün ara verip daha sonra devam etmek, bu süre içerisinde yaptıklarınızı etkisiz hale getirir.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.