Göbek Eritme

0

Göbek eritme göbek yağlarından kurtulup güzel görünmek için değil aynı zamanda sağlıklı olmak için yapılması gereken bir eylemdir. Sağlıklı olmak içinden kastımız ise;

Organları saran yağlar kardiyovasküler sistemi hastalıkları ve tip 2 diyabetin başlıca nedenlerindendir. Göbek eritme için karın kaslarını çalıştıran egzersizler yapılır. Fakat bunun pek bir faydası yoktur bölgesel egzersizler sadece kasları çalıştırır fakat yağ tabakasına herhangi bir etkisi olmaz. Günümüzde bölgesel yağlarından şikayetçi olan insan sayısının çok fazla arttığının farkındayız. Peki bu kilolardan kurtulmak için ne yapmak gerekiyor?

Göbek eritme için yapılması gerekenler;

  • Öncelikle üç beyazdan uzak durulması gerekir.
  • Ambalajlı içeceklerden uzak durulur
  • Karbonhidrat azaltılır.
  • Daha çok protein tüketilir.
  • Besin lifi daha çok tüketilir.
  • Hareket fazlalaştırılır.
  • Ne yediğimiz ve ne kadar yediğimiz not alınır.
  • Gıdaların etiketleri mutlaka okunur
  • Salatalarda sirke kullanılır.

GÖBEK ERİTME EGZERSİZLERİ

Çapraz mekik hareketi

Çapraz mekik hareketini yapmak için, yere sırt üstü uzanın. 90 derece dizinizi bükün. Şakağınıza sağ elinizi koyun ve dirseğinizi açın. Derin derin nefes alın.Nefesinizi verirken, karın kaslarını ve karnınızın bütününü iyice sıkarak sol tarafa doğru eğilin. Nefes alırken geriye doğru düzelin ve omuzlarınızı yere değdirmeden hareketi en az iki defa tekrarlayın. Aynı hareketi diğer tarafınız için uygulayın.

Şınav çekme hareketi

Şınav pozisyonu alıp karnınızı iyice sıkın. Kalça bölgenizi aşağı tarafta tutup iyice gerdirip sıkın ve bu  pozisyonunuzu bozmadan 20 saniye boyunca bekleyin. Bu hareketi 3 kere tekrarlayın. Şınav pozisyonundayken yüzünüz mutlaka karşı tarafa bakmalıdır.

 

Plank hareketi

Kolunuzun dirsek ile el arasındaki kısmını yere koyun. Şınav pozisyonunda yaptığınız gibi vücudunuzu iyice kaldırın. Bu şekilde 20 saniye boyunca bekleyin. Bu hareketi en az 3 kez tekrarlayın.

 

Sırtüstü yere yatma hareketi

Sırtüstü yere iyice uzanın. Belinizin altına ellerinizi koyarak arada oluşan boşluğu iyice kapatın. Yerden 45 derece yukarı ayaklarınızı kaldırın. Bu pozisyonda 15 saniye boyunca bekleyin. Aynı hareketi en az 3 kere tekrarlayın.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.