Güneş Kremleri

0

Yaz aylarının gelmesiyle tatil mevsimi başladı. Tatil valizinizde bulundurmanız gereken şeyleri şimdiden sıralamalısınız. Özellikle de çocuklu bir aileyseniz valizde bulunduracaklarınız veya tatil çantanızda olmazsa olmaz ürünlerinizi unutmamalısınız. Yaz denildiğinde akla hemen güneş, sahil, kum ve tatil gelmektedir. Tüm bu bileşenler arasında güneş ortak kavram olduğu için güneşten korunma yöntemleri oldukça önemlidir.

Bronzlaşmak isteyen veya istemeyen herkesin dikkat etmesi gereken bir konu güneş ışınları ve güneş ışınlarının verdiği zararlar. Güneş ışınlarının insan vücuduna zararı saymakla bitmez ken aynı zamanda zararlarını da göz önünde bulundurmakta fayda vardır. UV ışınları özellikle güneş ışınlarını dik geldiği saatlerde 11.00 – 15.00 saatleri arasında özellikle cilde ve kalp, beyin rahatsızlığı bulunanlara ve yaşlılara daha fazla etki edip kötü sonuçlar doğurmaktadır. Bunun yanı sıra güneş ışınlarının cilde zararları oldukça fazla. Bunun korunma yolları güneş kremleridir. Güneş ürünlerinizi doğru seçmeniz sizleri güneş ışınlarından koruyacak ve zararlarını önlemiş olacaksınız. Güneş kremleri koruyucu etkili olması dolayısıyla tatil çantalarının olmazsa olmaz üründür.

Güneş kremleri içerisinde ki yapıları gereği güneş ışınlarından cildi koruyarak zararları önlemektedir. Böylelikle güneşin cilde zararı (yakması, siyahlaştırması ) gibi etkileri azaltmaktadır.

Güneş ışınlarının hatta yapay ışıkların dahi yaşlanma etkilerini arttırdığının anlaşılması, bunun yanında ciltte düzensiz renkli alanlardan oluşan güneş lekelerinin eskisinden çok daha fazla görülüyor olması, cilt sağlığı ve güzelliği açısından güneş kremlerinin önemini artırıp talebi de fazlalaştırmaktadır. Güneş ürünleri, krem, losyon, jel ya da Compact formlarda olabilir bunun yanı sıra, cilt tiplerine göre farklı formüllere sahip güneşten korunma ürünleri de bulmak mümkündür. Örneğin, kuru ciltler için farklı, yağlı ciltler için daha farklı güneş koruyucu ürünler bulunuyor. Hassas ve kırılgan ciltler için ya da leke sorunu yaşayan ciltler için de daha farklı güneş kremleri-losyonları mevcut olup bu yüzden cilt tipine göre tercih yapılmasını ve cilt tipinizi tanımanızı olanaklı hale getirmektedir. Cilt tipinize ve yaşadığınız cilt sorununa en uygun güneş ürünü seçmek için uzmanlarımızdan destek alabilir veya eczanelerden yararlanabilirsiniz.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.