Gür Kaşlar

0

Gür Kaşlar

Yüzümüzde ifadelerimizi miniklerimizi gösteren kaşlarımızdır. Farkında olmazsak da kaşlarımız bizim bakışlarım izi belirler hırçın uysal romantik vb. bakışları aslında kaslarımız belirler. Hal böyle olunca kaşlarımızı şekil verirken yüz şeklimize göre kas modellerini tercih ederken bakışlarınızı nasıl vurgulamak istiyorsanız o kas şeklini de seçmelisiniz.

Bunun için öncelikle kaşlarımıza şekil verirken asla cımbız, ağda kullanmıyoruz kaş köklerini küstürür bunlar. Bunun yanı sıra kaşları güçlendirecek yeniden çıkarmasını sağlayacak bakim maskeleri yapabiliriz.

Bir kaç örnek verecek olursak. Bir dış fırçasını kaşlarınızı fırçalamak için ayırın her akşam yatmadan önce kaşlarınızı çıkış yönüne doğru fırçalayın fırçalanan kaşlarımızın üstüne sarımsağı ikiye bölün ve sürün ancak biraz bastırmak gerekmekteki sarımsağın suyu çıksın. Sarımsak dan sonra üstüne sıcak zeytinyağı sürüp yatabiliriz. Sabah uyanınca yüzümüzü yıkayıp üzerine vazelin yağı sürersek gün boyunca nemlendirir.

Zeytinyağı hint yağı badem yağı çörek oyu yağını karıştırıp kulak çöpü ile her gün kaşlarımızı 2 defa sürerseniz eğer kısa sürede gür kaşlara sahip olursunuz.

.Ne kadar bakim yaparsanız yapın gür kaşlara sahip olmuyorsanız o zaman kaş kontur uygulamasına başvurabilirsiniz kas kontur sistemi.

Kaş kontur uygulamasına ayıracak maddi durumunuz yok ise ve kaşlarınız istediğiniz şekli almıyorsa makyaj tekniğini uygulayabilirsiniz. Makyaj teknikleri ile istediğiniz Kaş şeklini kaş kalemi ve Kaş farı ile elde edebilirsiniz. Doğal bir görüntü elde edemeyebilirsiniz belki ama sonuçta kalın kaşlarınız ole güçlü bakışlar elde edebilirsiniz.

Kaşlarınızın ve kirpiklerimizin bakımını yapmaya ihmal etmeyelim yapay uygulamalar yerine doğal uygulamaları tercih edelim. Doğal yöntemler le uzayan ve gürleşen kaşlar a sahip olmak biraz zaman istese de daha doğal bir görüntü elde edeceğinizi düşünün ce buna değeceğini sizde göreceksiniz çok değil günde sadece 5 dakikanızı kaşlarınızı bakim yapmak için ayırmak yeterli olacak. Farkını bir kaç ay sonra alacaksınız. Ancak Kaş çıkarma konusunda en iyisinin sarımsak olduğunu tekrar altını çiziyorum kokusuna dayanıp her akşam sarımsak yağı maskesi yapıp üzerine vazelin veya nemlendirici sürerseniz kısa sürede sonuç alırsınız. Şimdiden iyi güzelleşmeler.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.