İlişkide Olması Gerekenler

0

İlişkide Olması Gerekenler

Kadın erkek ilişkilerinde birbirine güven ilişkide olması gerekenler sıralamasında ilk sırada yerini alır. Güven olmayan bir ilişkinin sağlam temellere sahip olması beklenemez. Örneğin kişinin partneri telefonunu ya da bilgisayarını kurcalıyor ise bu hiç hoş bir durum değildir. İlişkide güven olmadığını gösterir. Güven olmayan bir ilişki de uzun soluklu olamaz. Ancak sağlana güven ile birlikte sevgi, saygı ve aşk ilişkinin emin adımlar ile yürümesini sağlar. Bu dört öğe son derece önemlidirler. Bu dört öğenin bir ilişkide olması demek mutlu bir birliktelik yaşanmasının olası olduğunun göstergesidir.

İlişkide olması gerekenler arasında para da vardır. Tabi ki sevgi, saygı ya da güven kadar önemli olmasa da yine de olmazsa olmaz bir öğedir. Çünkü ödenmemiş faturalar masanın üstünde durunca aşk bacadan uçup gider. Sevgi, saygı ya da güven kadar önemli değildir. Çünkü para da tek başına mutluluk getirmez. Ama para olmazsa da maalesef olmaz. Bir ilişkinin ayakta kalabilmesi için biraz da fedakar olmak gerekebilir. Tabi sadece tek taraflı bir fedakarlık değildir. Karşılıklı gösterilen fedakarlıklar ilişkinin sıkı sıkıya devam etmesine yardımcı olur. Mutlu bir ilişki için doğru kişiyi seçmiş olmak son derece önemlidir. Örneğin çapkın bir sevgiliniz var ise onun sizi aldatmayacağını düşünmek maalesef ki kendinizi kandırmak olur. Sizden önceki sevgilisini aldatmış bir kişinin sizi de aldatma potansiyeli vardır. Bu yüzden çapkın birini kendinize körkütük aşık edeceğinizi ve hatta onunla evleneceğinizi düşünmek, sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Özellikle çapkın bir erkeği dize getirmeyi düşünmek çoğu zaman sonuçsuz kalan bir durumdur. Bir ilişkinin uzun süre yaşanabilmesi için her iki tarafında bir yerlerde gizemli bir taraflarını bırakmaları ile olabilir. Bilinmeyen daima insanları cezbeder. Bu cazibeyi koruyabilen çiftlerinde ilişkileri uzun soluklu olabilir. Özellikle bayanlar daima gizli bir yanlarını bırakmalıdırlar. Çünkü erkekler her şeyi elde ettikleri zaman ilişkiden çabuk sıkılabilirler. Bu yüzden ilişkide seks, ilk etapta başvurulmaması gereken bir kapıdır.

Bir ilişkide olması gerekenler yani olmazsa olmazlar şunlardır: Güven, sevgi, saygı, aşk, para, doğru bir kişiyi seçmiş olmak, olmayacak hayallere kapılmamak, ilişkide her şeyi sere serpe yaşamamak. Bu unsurlar göz önüne alınır ve o doğrultuda ilişkiler yürütülür ise sağlıklı ve mutlu birlikteliklere yelken açılmış olur. Bu unsurlar birbirine geçmiş zinciri oluşturan halkalardır. Biri eksik olur ise zincir kopmuş olur. Yani içinde bulunulan ilişki uzun soluklu olmaz.

 

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.