İlişkilerde En Sık Yaşanan Kavga Sebepleri

0

İlişkilerde En Sık Yaşanan Kavga Sebepleri

İnsan olarak çeşitli iletişim örüntüleri kurarız. Bu yaşadığımız ilişkinin niteliğine ve ilişkiyi kimle yaşadığımıza bağlı olarak çeşitli sıkıntılar yaşayabiliriz.

Sevgiliyken en sık yaşanan problemler;

Kıskanç partner, ikili ilişkinin en vurucu darbelerindendir. Partnerlerden birinin kıskanç olması ve sürekli diğer kişiyi tetikte tutması ilişkiye büyük zarar verebilir. Bu yüzden ilişkilerde en sık yaşanan sorun olabilmektedir. Kıskançlığa bağlı olarak da gelişebilen eski sevgili mevzuları da çok sık sorunlara neden olabilmektedir. Özellikle de kadının eski sevgilisi erkek tarafından büyük bir tehdit ve düşman olarak görülebilmektedir.

Bunların dışında kadınlar en çok sevgililerinin onları anlamadığından şikâyet ederler. Yeterince dinlenmedikleri, anlaşılmadıkları, sevilmediklerini düşünebilirler.

Evlilikte en sık yaşanan problemler;

Önceden birbirini tanıyan çiftlerde evlendikten sonra daha çok sorunlar oluşmaktadır. Hem ilişkiye başkalarının da dâhil olması hem de bireylerin aynı ev içinde daha çok zaman geçirmesi uzun tartışmalara meydan verebilmektedir. En çok kadının anlaşılmama ile ilgili erkekle sorun yaşadığı ve erkeği kendisini anlamamakla suçladığı sık yaşanan sorunlardandır.

Maddi harcamalar ve harcamanın yapıldığı yerler de sık yaşanan sorunlardandır. Erkekler daha teknoloji ile ilgili harcama yaparken kadınlar giyim, kuşamı, ev dekorasyonunu seçmektedir.

Evin temizliği, tuvaletin kullanılış biçimi, dağınıklık da sorun olabilmektedir.

Yemekleri kimin yapacağı, erkeğin yardım edip etmemesi, yemek masasının düzeni de sorun olmaktadır. Özellikle de çalışan bayanlar için bu her gün yaşanabilen kavga sebebidir.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Esra Acar

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.