Kadınlar Neden Terk Edilir?

0

Kadınlar Neden Terk Edilir?

Kadın erkek ilişkilerinde daima fedakar olan kadındır. Kadınların ilişkilerde fedakar olmaları çocukluktan gelir. Babalarına karşı sürekli bir görevleri olduğunu düşünen kadınlar, büyüdüklerinde de aynı görevleri eşlerine karşı yerine getirmeye çalışırlar. Erkeklerin aşırı ilgiden rahatsız olmaları kadınlardan soğumalarına neden olabilir. İlişki uzmanları kadınların erkeklere davranışlarını kontrol altına almaları gerektiğini belirtiyor. Ne aşırı sıkıcı ne de aşırı ilgisiz olmamaları gereken kadınlar mutlu beraberliklere imza atabilirler. Günümüzde “kadın neden terk edilir?” sorulacak olur ise ilk akla gelen ilgi problemleri olur. Bazı durumlarda aşırı ilgi baskısı bazı durumlarda ise ilgisizlik ilişkilerin bitmesine neden olabilir. Ayrıca çocukluk dönemlerinde sevgi mahrumiyeti çekmiş olan kadınlar birlikte oldukları erkeklerden bu sevgiyi görmek isterler. Kadınların aşırı ilgili olmalarının nedeni de budur. Aşırı ilgi göstererek aşırı ilgi göreceklerini görürler. Fakat bu urum ilişkilerin zarar görmesine neden olur.

Kadınların ilişkilerini bir oyun gibi görmeleri ve oyunu kurallarına göre oynamaları gerekir. Erkekleri iyi tanımalı ve onun özelliklerine göre hareket etmelidirler. Atılacak olan ufak tripler erkeklerin ilgisini çekmeye yetebilir. Erkeklerin her şeyin ellerinde olduğunu bilmeleri, ilişkilerin sadece ihtiyaçtan ibaret olmasını sağlar. Daha doğrusu garanti gördükleri ilişkiler anneleri ile yaşadıkları ilişkilere benzeyeceği için belli bir dönemden sonra ilişkiden sıkılırlar. Kadınların tüm ipi erkeklerin eline vermemesi ve ilişkiye ortak olduklarını göstermesi gerekir. Yapılan “kadın neden terk edilir?” araştırmalarında kadınların güçsüz oldukları gerçeği ortaya çıkar. Güçlü kadınlar terk edilmeyen ve ilişki üzerinde söz sahibi olan kadınlardır.

Erkek her istediğinde şehvetle yatağa giren kadınlar belli bir dönemden sonra terk edilmeye mahkum olabilir. Erkeklerin istedikleri an elde edebildikleri kadınlar için en büyük düşünceleri gün gelince terk edilebilecek olan kadınlar olmasıdır. Hayatın acı gerçeği de olsa “kadın neden terk edilir?” sorusunun temel cevaplarından biri kadınların hayır diyememeleridir. Kadınların toplumsal yaşamda olduğu gibi kadın erkek ilişkilerinde de güçlü olmaları gerekir. Her istendiğinde evet demeyen, ilgisini aşırı göstermeyen ama ilgisizde bırakmayan, oyunu kuralına göre oynayan ve belli zamanlarda trip atan kadınlar kolay kolay terk edilmezler. Erkekler kadınlarda aradıkları özellikler arasında kendilerini yönetebilen kadınları da isterler. Bir erkek birlikte olduğu kadının güçlü olmasını ve toplumda söz sahibi olmasını ister. İstediği zaman elde edemeyeceğini bilmesi kaybetme korkusu yaşamasına neden olur. Kadınlar doğru hareket edecek olurlar ise hem mutlu bir birliktelik yaşarlar hem de terk edilme korkusu yaşamazlar.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.