Kilo Verirken Yapılan 10 Hata

0

Kilo Verirken Yapılan 10 Hata

Hızlı kilo verme sevdasıyla çoğu zaman yanlış yöntemler kullanır bilinçsiz hareket ederek sağlığımızı tehdit eden hatalar yaparız. Bu en çok yapılan hatalardan 10 tanesinden bahsedeceğiz. Birincisi, hızlı kilo vermek için sağlığımızı hiçe sayarak hiç bir şey yemememiz yaptığımız en büyük hatadır. Bu sayede kısa zamanda kilo verseniz dahi çok kısa bir süre içinde fazlasıyla geri alırsınız ve boşu boşuna sağlığınızdan olursunuz. İkincisi, sadece meyve ve sebzelere yüklenerek vücudunuzun protein, karbonhidrat ihtiyacı olduğunu unutmanız yapılan en büyük hatalardandır. Vücudumuzun her türlü besine ihtiyacı olduğunu hiçbir zaman unutmayın ve dengeli beslenmeye dikkat edin.

Üçüncü olarak; su içmeyerek vücudunuzun susuz kalmasına yol açabilirsiniz. Bol bol sıvı ve su tüketmekten çekinmeyiniz. Diğer yapılan büyük hatalarsa, tek düzey beslenmek, meyve tüketmemek, sadece bisküvilerle ara öğünleri geçirmek, zayıflayacağına inanmayarak karamsarlığa kapılmak, kendini tatsız tuzsuz yemekler yemek zorundaym3ış gibi hissetmek, spor yapmamak ve her gün tartıya çıkıp bir mucize beklemek yaptığımız en büyük hatalardır.

Bunları yapmadan sakin bir şekilde kilo vermeye çalışmanız gerekir. Yoksa gereksiz yere karamsarlığa kapılır ve diyeti bırakabilirsiniz. Kilo vermek bir anda olacak bir şey değildir. Zamanla yavaş yavaş kilo vermeniz gerektiğini ve bunun sağlığınız açısından da iyi olacağını önce kendinize kabul ettirmelisiniz. Her gün tartıya çıkma yerine haftada bir tartılmalısınız.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Esra Acar

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.