Kırışıklık Giderici Bitkiler

0

Kırışıklık Giderici Bitkiler

Özelikle orta yaş dönemine adım atanlarda yavaş yavaş belirmeye başlayan kırışıklıklar, yaşın ilerlemesi itibari ile daha da belirgin hale gelecektir. Bu durum her kadının korktuğu ancak ne yazık ki her kadının er ya da geç başına geleceği ve yüzleşmesi gereken bir sorundur. Tabi eğer bakımını ihmal etmiyor iseniz, kırışıklık sorunu ile çok daha geç yaşlarda karşılaşma şansınız olabilir. Bu yüzden belirli bir yaştan itibaren cilt bakımına daha fazla önem vermek ilerleyen yaşlarda size büyük avantajlar sağlayabilir.

Kırışıklık vücudun birçok yerinde görülse de özellikle yüz çevresinde görülen kırışıklıklar, kişiler için daha büyük bir sorundur. Çünkü insanların ilk başta en çok dikkat ettikleri yer yüzdür. Dolayısıyla bu durum özellikle bu sorunu yaşayan kişilerde büyük bir özgüven sorunu yaşanmasını da tetikleyebilir. Ancak gerekli bakım ve kırışık önleyici maskeler yapıldığı takdir de bu sorunu çözebilmek mümkün. Çünkü bu maskelerin içerisinde kırışıklık giderici bitkiler bulunmaktadır.

Kırışık giderici bitkiler sayesinde hazırladığımız maskeler bu sorunumuzu halletmek adına epey başarılı bir yöntem olacaktır.

Kırışık Önleyici Bakım Ve Maske Tavsiyeleri

Kırışıkları yok etmek ve bu sorunu çözmek adına vereceğimiz ilk tarifin malzeme listesi şöyle:

  • 1 su bardağı gülsuyu
  • Bir miktar biberiye

Bir su bardağı gülsuyu içerisine, istediğiniz miktarda biberiyeyi koyun. Güzelce karıştırın ve herhangi bir ağzı kapalı bir kaba ya da şişeyi alın. Birkaç gün kadar dinlendirdikten sonra yüzünüzü bu karışım ile her gün temizleyip silmeye başlayın.

Yoğurdun cildi dinlendirici etkisi ile kırışıkları giderebileceğimiz başka bir maske tarifi için malzemelerimiz:

  • Yarım çay bardağı yoğurt
  • 4 – 5 damla limon suyu

Yarım çay bardağı kadar yoğurdun içerisine, 4 -5 damla kadar limon suyunu sıkın ve iyice karıştırın. Daha sonra bu maskeyi cildinizde kırışıkların daha yoğun olduğu bölgelere biraz daha fazla sürmek şartı ile cildinize uygulayın. 10 -15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Bunun dışında, üzüm meyvesinin de kırışıklıklara karşı büyük etkileri olduğu bilindiği için, birkaç tane üzümü sıkıp suyunu çıkararak yüzünüze maske şeklinde uygulayabilirsiniz.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.