Kısa Boylular Nasıl Giyinmeli?

0

Kısa Boylular Nasıl Giyinmeli?

Ah bu boylar… “Ne giysek yakışmıyor, gardırobun önünde saatlerce kıyafet deniyorum ama bir türlü boyumu daha uzun gösterecek kombinler yapamıyorum, her zaman topuklu ayakkabıya başvurmak zorunda kalıyorum” diyenler, yalnız değilsiniz merak etmeyin. Zira sizinle aynı dertten muzdaripim. Ancak yak1n zaman önce deneme – yanılma yöntemiyle fark ettiğim birkaç detay paylaşmak istiyorum sizinle, bu şekilde hem boyumuzu daha uzun hem de daha zarif gösterebilmemizin şansını yakalayacağız.

Öncelikle işe ufak ayrıntılardan başlamamız gerekiyor. Örneğin, giydiğiniz kıyafetlerde yana yatık çizgilerden uzak durun! Bu sizi hem daha kısa hem de daha kilolu gösterecektir. İlla ki çizgili bir şeyler giyecekseniz seçeceğiniz çizgiler dik açılı olsun.

kisa-boylular-icin-kiyafet-onerileri-1

Bunun dışında en çok hata yaptığımız noktalardan birisi ise etek boyudur. Sizi uzun ve daha ince gösterebilecek dizlere kadar uzanan kalem etekler tercih etmelisiniz.

kisa-boylular-icin-kalem-etek

Ya da uzun ve boydan, tek bacakta derin yırtmaçlı bir abiye tercihleriniz arasında bir artı olarak durabilir.

kisa-boylular-icin-yirtmacli-etek

Çok fazla desenli ve karışık renkleri de sakın ha sakın tercih etmeyin, bu şekilde sadece görünüşünüzü kapatmış olursunuz. Daha sade, koyu ve akıcı renkler olmalı gardırobunuz da. Yine seçeceğiniz eteklerin yüksek belli olmasına çok dikkat etmeniz gerekiyor, bacak boyumuzu ne kadar uzun gösterirsek o kadar kârdır bizim için. En sık yaptığımız hatalardan birisi ise kıyafetlerimize kalın kemerler takmaktır. Aman ha sakın…

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Esra Acar

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.