Komidin Seçimi Nasıl Yapılmalı?

0

Komidin Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Komidinler yatak odalarını süsleyen pratik, birçok farklı biçimlerde isteğe ve ihtiyaca göre kullanılabilen birbirinden çeşitli renk, şekil ve seçenekleri ile yatak odalarının en gerekli ve ihtiyaç duyulan malzemeleri, aksesuarları durumundadır.

Komidin seçimi yapılırken birçok ürünün farklı çeşitlerde, renklerde, portatif, birden çok kullanım seçenekleri oluşturabilecek, yatak odasındaki mekânı süsleyip şık duran ve fazla yer kaplamayan bulunduğu ortamın rengini değiştirebilecek pek çok seçenekler oluşturulabilecek ürünler bulmak gayet mümkündür.

İsteğe göre komidinler yatağın kenarında kullanılabileceği gibi farklı köşelerde de dekorasyon amaçlı kullanılabilmektedir. Görsel anlamda odanın havasını değiştirecek, yatak odasına renk katacak vazgeçilemeyen aksesuarlar arasında bulunmaktadır. Yatak odası için takım durumunda olmaksızın birçok farklı seçenekleri aynı kompozisyon içine sokabilir farklı ve yeni ürünleri çeşitli şekillerde kullanabilir faklı bir hava katmak adına kullanılabilirler.

Komidin seçimi yapılırken çoğu kişi ürün seçiminde yatak odaları için alacakları ürünün şık bir tasarım olmasını, göze hoş gelen ilgi çekici ve farklı komidin ürünlerinin odalarını süsleyen bir tasarım olmasını istemektedir.

Komidin seçimi yapılırken yatak odaları için çoğu zaman bulunan ortamın fazla yer kaplamaması adına küçük ebat ve boyutlardaki ürünleri tercih edilmektedir. Komidinler küçük boyutlarda yatak köşelerinde el uzanma hizasında bulunduğundan kişi ihtiyaç duyabileceği ürünleri (saatlerin, telefonların, gözlüklerin, gece lambalarının, abajurların, gözlüklerin, kumandaların, lap top’ un, küçük el aynalarının, cüzdanların, ajanda veya küçük not defterlerinin, kalemlerinin, küçük el havlularının, geceliklerin) ister çekmecelerde ister komidin üstünde saklayabilir. Elinin hizasında küçük bir komidinin olması etrafa atılabilen eşyaları saklamak için çok avantaj sağlayan bir malzemedir. Bu amaçla kullanılabilecek ve farklı kullanım amaçlarını da içinde barındırabilecek vazgeçilmez ürünlerin arasında yerini alan muhteşem bir üründür.

Yatak odasındaki komidin modellerinin eski klasik ahşap, suntadan yapılan çekmeceli, çekmecesiz biçimlerde olabileceği gibi katlı veya çok katlı da seçilebilecekler arasındadır. Ya da yeni modern tasarımlar olarak şık ve kullanışlı ürünler de tercih edilmektedir. Metal ya da çelikten, ahşaptan eskitilmiş raflı veya rafların katlanılabilir şekilleri tercih edilebileceği gibi üst kısmının mini masa veya mini kahvaltı yapılabilecek tarzda açılık kapanması kolay ve çok pratik ürünler de tercih edilebilecek birden çok şekil veya şekillerde kullanıma uygun yeni ve benzersiz modern ürünler alıcılarını beklemektedir.

 Komidin seçiminde alıcıların farklı ve kullanışlı seçenekler içerisinden seçim yapmaları dezavantaj oluşturmaktadır. Farklı konseptlerde, portatif, kullanışlı, kullanım amaçları bakımından birçok farklı seçenek oluşabilmesi bakımından oldukça kafa karıştırmaktadır. Bu kadar çok seçenek arasından seçim yapmak oldukça zor olmaktadır.

Yatak odalarımızı süsleyen komidin modellerinin çeşitli ve malzemelerin değişmesine göre ücretleri de değişiklik göstermektedir.

Komidin ücretleri genellikle 49- 89 TL’ den başlayan fiyatlarla tüketici ve alıcılarının beğenilerine sunulmaktadır. Maddi anlamda zorluk çekmemek ya da evinizde eski yıpranmış olan komidinlerin değerlendirilmesi, tekrar kullanışlı duruma getirilmesi de mümkündür. Eski ürünlerin yeniden kullanışlı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yenilenmesi sanıldığı kadar zor değildir.

Eski komidini tekrar kullanabilmek için yapılacaklar…

  • Eski ürünün çekmecelerinin renklerini değiştirebiliriz. Böylece odayı renklendirmek mümkündür.
  • Komidinlerin eskimiş ya da yıpranmış kapakları veya çekmeceleri tamir edilir ya da değiştirilebilir.
  • Komidinlerin Çekmece ya da kapaklarının kulpları ihtiyaca ve her zevke uygun şekillerde değiştirilebilir. Örneğin eskitilmiş beyaz bir çekmecenizin kulp’ unu siyah eski tarz farklı model kulplar ile değiştirebilirsiniz.
  • Yıpranmış veya boyası çıkmış olan komidinlerin renklerini, boyasını değiştirebilir veya zımpara yaparak yeni görünüm kazandırabiliriz.
ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.