Kumaş Parçalarından Kapı Süsü Yapımı

0

İster kendiniz yapın ister satın alın, gelen misafirlerinizi güzel karşılamak için kapı süsü çok güzel bir yöntem. Mevsimsel kapı süsü kullanabilir, evinize geldiğinizde daha kapıdan girmeden “oh be evim güzel evim” hissini kendiniz için yaratabilirsiniz. Kolayca bulabileceğimiz bir şey de olmamasından dolayı bizim önerimiz kendinizin evde yapabileceği kapı süsleri. Artık herşey de olduğu gibi bu da çok pratikleşti. Zaten halka olan kısmını Eminönünde rahatlıkla çapına göre 4-5-6 TL gibi rakamlara bulabilirsiniz. Üstünü süslemek ise biraz sizin hayal gücünüze bağlı. Biz sizlere ilham olsun diye kendin yap köşemizde sıkça kapı süsü projelerine yer vereceğiz.

Kumaş Parçalarından Kapı Süsü Yapımı

Bu projede baharın renkleriyle misafirlerinize hoşgeldin diyebilmeniz için, canlı renkteki kumaşları kullanabileceğiniz bir kapı süsü örneği paylaşıyoruz.

Neler var neler?

  • 1 adet kapı süsü strafor
  • 4 farklı renkete kumaş parçası.
  • Makas
  • Silikon tabancası

kapi-susu-malzemeler

Nasıl yaparım?

İlk yapmanız gereken kumaşlarınızı eşit parçalara bölmek. Kumaş parçalarınızın büyüklüklerine bağlı bu ölçüler ama ortalama olarak 5cm eninde 35cm uzunluğunda elde edeceğiniz parçalar yeterli olacaktır. Her bir kumaş parçanızı bu şekilde eşit parçalara ayırdıktan sonra yapacağınız halkanıza düğümle bağlamak.

Kumaş parçalarınızı çelenginizin etrafından dolaştırıp 2 kere üst üste bağlayın. Renklerin bütünlüğü açısından 3-4 aynı renk kumaşı arka arkaya yapmanız daha güzel görünecektir. Çelengin etrafını bu şekilde komple bitirin. Ve kapı süsünüz hazır.

kapi-susu-baglamalar

 

 

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

HayatBurada

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.