Kuru Saçlar İçin Bakım

0

Kuru Saçlar İçin Bakım

Saç kuruluğu, zaman zaman her saç tipinin başına gelebilen bir durumdur. Bunun altında çeşitli sebepler yatıyor olabilir. Örneğin, sıcak yaz aylarında saçlarımız normal halinden daha fazla kurur ya da tatile gittiğimizde denize girip çıkmamamızdan kaynaklanan sebeplerden ötürü saçlarımız kuruyabilir. Bu gibi sebeplerden dolayı kuruyan saçlarımız için ekstra bakım teknikleri uygulamamız gereklidir. Eğer bakımını yapmazsak, saçlarımız kuru bir halde iken saç yapısında daha fazla yani daha çok kırılma problemleri meydana gelebilir. Kuru saçlar için bakım teknikleri, normal bakım tekniklerinden biraz daha farklılık göstermektedir.

Kuru Saçlara Özel Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Kuru saçlar için bakım yapmak isteyen bayanlar için, öncelikle dışarıdan satın alabileceğimiz bazı ürünlerden bahsedebiliriz. Örneğin; özellikle eczanelerde kolaylıkla bulunabilen çeşit çeşit markalandırılmış birçok farklı saç bakım serumu bulunmaktadır. Bu serumlar düzenli olarak kullanıldığında, saç nemlenir ve daha parlak bir görünümüne kavuşur. Saç bakım serumları, saç kuruluğuna karşı baya etkili bir yoldur.

İkinci olarak ise, çeşitli nemlendirici içerikte olan bakım kremlerini önerebiliriz. Bu bakım kremleri iki çeşide ayrılır; duşta, ıslak saça direkt olarak uygulayabileceğiniz bakım kremleri ve duştan sonra sürülen durulanmayan bakım kremleri. Dilediğiniz bir tanesini tercih ederek, saç kreminin kullanım talimatlarına uyduğunuz sürece saçlarınızdaki iyileşmeyi fark edeceksiniz.

Bu pratik ve etkili yollar dışında, dışarıdan bir ürün almak ve saçlarında bu ürünleri kullanmak istemeyenler için de evde yapılabilecek birtakım bakım teknikleri var.

Öncelikle saçlarınıza iyi davranmanız gerekiyor. Yani, saçlarınızı sık sık yıkayın, şampuan seçimini iyi yapın ve mutlaka bir bakım kremi kullanmaya özen gösterin. Saçlarınızı çok yüksek ısılara maruz bırakmayın. Örneğin; kurutma makinenizin ayarlarını çok yüksek bir ısı ayarına getirmeyin. Saçlarınızı düzleştirmek adına ütüleme yapmayın. Bu saça en çok zarar veren hatalardan bir tanesidir. Mümkün olduğunca düzleştirici ya da maşa benzeri şekillendiriciler kullanmayın. Eğer kullanıyorsanız da seramik kaplı saça zarar vermeyen şekillendiriciler olmasına özen gösterin.

Saçlarınızın kurumaması için duş alırken, bir miktar sirkeyi saçınıza uygulayarak daha sonra durulayın. Ancak sirkeyi direkt olarak değil su ile biraz seyrelterek uygulayın.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.