Madrid

0

Madrid

Tiyatro, galeri, müzeler dediğimizde Madrid de ilk aklımıza gelen eski dönem havasını alabileceğimiz önemli merkezler arasında ve ülkenin ortasında yer alıyor. Madrid için özel turlarda düzenleniyor. Madrid de Akdeniz iklimi etkili ve yaz aylarında sıcaklıklar gündüz 30 derece, gece ise 15 derece civarında, kışın ise gündüz 13 derece, gece 3-5 derece arasında seyrediyor diyebiliriz.

Madrid’ e uçak ile ulaşım süreniz 4 saat civarında yani oldukça yakın. Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim ayları özellikle Madrid seyahatlari için uygun.

Plaza Mayor (Büyük Meydan), Plaza Espana, Plaza de Cibeles, Panteon de Goya, Retiro Park, Cera Müzesi, Taurino Müzesi, Atocha bölgesi, Kraliyet Sarayı, Teatro Real, Alcala Kapısı, Prado Müzesi, Thyssen Bornemisza Müzesi, Boğa Güreşi Arenası, Paseyode Castenblana, Gran Via, Puerto de Alcala. Büyük meydan alışveriş merkezi ve 1619 yılında inşa edilmiş. 136 bina ve avluya açılan 437 adet balkon bulunuyor.

Madrid

Madrid

Madrid, başkent ve 24 saat yaşayan bir şehir. Ayrıca Avrupa’nın 5. Kalabalık şehri olma özelliğini taşıyor. Müslüman, yahudi, hristiyanların hep birlikte yaşadığı, UNESCO tarafından korumaya alınan ve açık hava müzesine dönüştürülen, kültür şehri olarak ilan edilen Toledo da bir çok yeri ziyaret edebilirsiniz. Gitmişken Toledo Katedralini ve ressam El Greco’ nun yaptığı büyüleyici eserleri görebilir ve gözlerinizi de o döneme doğru seyahate çıkarmış olursunuz. Toledo da ayrıca San Juan, de Los reyes Catolicos Manastırı, San Marjin Köprüsü, Damasquinos tarzında yapılmış yani altın el işçiliği yapılan atölye ve dükkanları ziyaret edebilirsiniz.

Plaza de Santa Anada ve Plaza de Oriente de bir çok kahvenizi içip şehri sadece izlemeye keyfine varıp, dinlenebileceğiniz kafeler bulunuyor.

Madrid’ e gittiğinizde konaklamak için de hiçbir sorun yaşamayacaksınız çünkü pek çok otel alternatifi bulunuyor.

Madrid lezzetlerine baktığımızda ise Sopa de Ajo denen sarımsak çorbasını deneyimleyebilir, ünlü Tapas yemeğini de burada bulabilir, Caracoles salyangoz türlerini de tadabilirsiniz. Ayrıca nohutlu ve sebzeli yemeklerde oldukça fazla tüketiliyor. Deniz ürünleri ve et yemekleri de oldukça revaçta. Paella’ yı tatmadan gelmemenizi öneririz.

 

 

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.