Makyaj Hileleri Nelerdir?

0

Makyaj Hileleri Nelerdir?

Bazen cilt kusurlarını örtmek için küçük hilelere başvurmak gerekebilir. Bu hileleri makyaj yolu ile kolayca yapabilirsiniz.

Eğer çok yoğun çalışıyorsanız, gözleriniz ve gözaltlarınız şişmişse fondöten uygulamadan önce gözaltlarınıza fondöteninizin renginden bir ton açık bir kapatıcı sürerek şişkinliği saklayabilirsiniz. Açık renklerin geri itici özelliği olduğundan şişliklerinizin göze batmasını önler, düz bir görüntü sağlar.

makyaj-hileleri-goz-alti-kapatici

Dudakları ince olan bayanlar ise daha dolgun dudaklara sahip olmak ister. Bunun için de yapmaları gereken şey; kullanacakları rujun rengine yakın bir dudak kalemi ile dudak hatlarının biraz üst kısmından başlayarak dudaklarına bir çerçeve çizmelidirler. Ve ruju önce dudaklarınızın orta kısmına sürdükten sonra yan kısımlara doğru yaydırın. Böylelikle dudaklarınızın daha dolgun bir görüntüye ulaşacaktır.

makyaj-hileleri-ince-dudaklar-icin

Gözlerinin küçük olmasından yakınan hanımlar ise göz kapağının altına beyaz göz kalemi sürerek gözlerinin ortaya çıkmasını sağlayabilirler.

makyaj-hileleri-kucuk-goz

Ayrıca doğal bir güzellik yaratmak istiyorsanız fondöteni sadece yüzünüze değil boynunuza ve dekolte bölgenize de sürmelisiniz.

makyaj-hileleri-fondoten-uygulamasi

Yüz tipiniz yuvarlaksa gülümseyin ve allığınızı ortaya çıkan elmacık kemiklerinizin üstüne uygulayın böylelikle daha ince ve zarif bir surata sahip olacaksınız.

Bu küçük hileleri kullanarak kısa bir süre içinde kusursuz bir görünüm yaratabilirsiniz.Cilt kusurlarınızı ve yorgunluğunuzu bu şekilde kolayca saklayabilirsiniz. Özellikle çalışan bayanların sabah kalktıklarında o dar zamanlarında kendilerine bu formülleri uygulayarak her daim sağlıklı ve bakımlı görünmeleri gerekir.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Esra Acar

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.