Mezuniyetler, Düğünler Yaklaşıyor…Ne Giysek?

0

Malum, mart biter, nisan-mayıs mezuniyetler ve katılınacak düğünler için kıyafet arayışları ile geçer. Durum böyle olunca da bu konuda stil tavsiyeleri vermemek kaçınılmaz olur.

Genele baktığımızda, son yıllarda, salon kıyafetlerinin silüetlerindeki sadeleşmeler dikkat çekici. Şaşalı, kabarık silüetlerdense sakin, uçuş uçuş, hafif malzemeli gece kıyafetlerine daha çok rastlar hale geldik.

Seksapel ve heybetten ziyade zerafet ve şıklık ön planda. Renk platleri klasikliğini korurken, tonları sezon trendlerini  yansıtıyor.

Nude- Ten Rengi

Nude diye tanımladığımız, ten rengi tonları son 6- 7 senedir oldukça revaçta. Bu rengin zerafeti ve sadeliği kumaş üzerinde aksesuar, işleme gibi detayların kullanılmasına olanak sağlıyor. Aynı zamanda da  makyaj tarzı ve saç şekli konusunda da kişinin tarzını yansıtabilme, tek renge bağlı kalmama ve stilini bu detaylarla ön plana çıkarabilme özgürlüğü sağlıyor. Bu rengi ağırlıklı olarak, ten rengi açık olan bayanlara tavsiye ederim. Kıyafetinizin kesimine beden şeklinize göre karar vermeniz önemli.Vücut tipinizi bilmiyorsanız, daha evvel yayınlanan  ”Online Alışveriş Ederken Nelere Dikkat Edilmeli” yazıma göz atabilirsiniz.

Pudra Pembesi

Pudra pembesi Nudeun ön plana çıkmasından sonra eski popülaritesini kaybetmiş olsada, o hala bir klasik. Romantizmin sembolü olması sebebi ile tahtı sarsılmış olsada, aynı yerde sağlam bir şekilde duruyor. Bu renkte işlemelere ve aksesuar kullanımına müsait. Özelikle altta gördüğümüz görsellerdeki gibi modellerle bu rengi modernleştirip çok asil bir şıklık yakalayabilirsiniz. Tavsiyem soft renk makyaj ve romantik doğal topuzlar.

Bordo- Narçiçeği

Enerjinin ve seksapelin simgesi olan bu rengi, kadınsı hissetmeyi ve bakışları üzerinde toplamayı tercih edecek bayanların giymesini tavsiye ederim. Bu rengin kendisinin yeterince iddiali olması sebebi ile daha sade, drapesi az olan, klasik modellere uygulanması kullanıcıya zerafet ve rahatlık sunacaktır. Bu renk ile  göz makyajınızı ve saçınızı doğal tercih etmeniz size daha mütevazi bir görünüm sağlayacaktır. Aksi halde ayaklı bir fiyaskoya dönüşebilirsiniz.

 Petrol- Bulut Mavisi- Zümrüt Yeşili

Bu renkler daha genç, dinamik ve yenilikten korkmayan kişilere hitap ediyor kanımca. Model denemelerine oldukça açık olan bu renk tonları, klasik ve ağır kesimleri bile modernleştirebilecek enerjiye sahip. Bu yenilikçi renklerle klasik ve ağır modelleri kombinleyerek ters köşe bile yapabilirsiniz.

Siyah

Bazılar siyah sever. Vücuttaki hataları en kusursuzca örten renk olması sebebi ile özellikle tercih edilen siyah, aynı zamanda asaletin ve yasın simgesi olarak bilinir. Neredeyse her modeli kaldırabilecek bir renkken, abartılı detaylar ile çok alaturka bir görüntüye kayabilir. Siyahı ile en güzel kombin olan malzeme dantel ve deri kanımca. Bu renk ile fazla düşünmeden her tarz şıklığa sahip olabilirsiniz.

 

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Simay Yaklav

14 mart 1986 tarihinde Izmir’de dogdu. Orta okul yıllarında örgün eğitimini tamamlarken, 9 Eylül Konservatuarı Çello bölümünde okudu. Senfoni Orkestrası korolarında uzun yıllar yer aldı. 2005 yılında İzmir Amerikan Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi ve Fashion Institute of Technology’nin ortak çift diploma programı olan Moda Tasarım bölümüne girdi. Eğitiminin 3 senesini İstanbul, bir buçuk senesini ise New York’ ta tamamladıktan sonra 2009 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında Freelance calışmaya basladı. Mezun olduktan sonra ise altı yıl boyunca bayan ve erkek giyim uzerine sektörün ileride gelen markalarında tasarımcılık ve bas tasarımcılık yaptı. Simdi ise kariyerine basladığı gibi freelance, kendi işini yürütmekte. Yeni seyler denemeye, insanları gözlemlemeye, karakter tahlili yapmaya, seyahat etmeye, dans etmeye, voleybol oynamaya, yeni müzikler keşfetmeye ve yemek yemeye deyimi yerindeyse bayılıyor. Ayrıca iflah olmaz bir hayvansever, 3 köpeği var ve onlarla geçirdiği anlar en kıymet verdigi zamanlarının başında geliyor. Dünyaya kesinlikle tek bir hayatın rutinini tekrarlamak icin gelmediğimize inanıyor ve tekrarlamamaya çalışarak yaşıyor.

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.