Online Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Nokta

1
1 / 5

İnternet, sosyal medya, günlük ve ”gerçek” hayatlarımızı  bu kadar ele geçirmişken ihtiyaçlarımızı da bu sanal mecraları kullanarak sağlamak tabii ki kaçınılmaz oluyor. Artık klavyenin başında oturmak bizler için sadece bilgi edinmeyi, eğlenmeyi yada iletişime geçmeyi ifade etmiyor. Bizler ekranlarımızın arkasında hayatlarımızı planlıyoruz. Teknoloji sayesinde hızlanan ve azalan zamanımızı, en efektif sekilde kullanabilmek adına yapıyoruz hemde bu planlamaları. Seyahatlerimizi, katılacağımız aktiviteleri, hava şartlarını, trafiğin yoğunluğunu, az sonra ne yiyeceğimizin kararını, beynen ve bedenen bağlı olduğumuzun insanların, hatta ve hatta bazen kendimizin an içinde ne yaptığını, nasıl gözüktüğünü ve nasıl hissettiğinin detaylarını bile bu ekrandan alıyoruz. Durum böyle olunca bu ikili hayatta kendimizi en iyi ve en hızlı ”iyi hissetme performansını sağlamak için” online alışveriş devreye giriyor.

Bu süreç  ”araştırma – karar verme – sahip olma” diyerek üçe ayrılıyor.

Araştırma sürecinize kendiniz ile başlamalısınız. Kendi vücut tipinizi tanımadan ve ölçülerinizi bilmeden verdiğiniz kararların, çok sanslı bir insan değilseniz şayet, çoğunluğu hüsranla sonuçlanacaktır.

Kendi vücut tipinizi tanımak oldukça basit, hepimizin yıllardır dergi, gazete gibi bir çok yerde rastladığımız bir bilgi bu ama yinede tekrarlayalım.

1 / 5
ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Simay Yaklav

14 mart 1986 tarihinde Izmir’de dogdu. Orta okul yıllarında örgün eğitimini tamamlarken, 9 Eylül Konservatuarı Çello bölümünde okudu. Senfoni Orkestrası korolarında uzun yıllar yer aldı. 2005 yılında İzmir Amerikan Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi ve Fashion Institute of Technology’nin ortak çift diploma programı olan Moda Tasarım bölümüne girdi. Eğitiminin 3 senesini İstanbul, bir buçuk senesini ise New York’ ta tamamladıktan sonra 2009 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında Freelance calışmaya basladı. Mezun olduktan sonra ise altı yıl boyunca bayan ve erkek giyim uzerine sektörün ileride gelen markalarında tasarımcılık ve bas tasarımcılık yaptı. Simdi ise kariyerine basladığı gibi freelance, kendi işini yürütmekte. Yeni seyler denemeye, insanları gözlemlemeye, karakter tahlili yapmaya, seyahat etmeye, dans etmeye, voleybol oynamaya, yeni müzikler keşfetmeye ve yemek yemeye deyimi yerindeyse bayılıyor. Ayrıca iflah olmaz bir hayvansever, 3 köpeği var ve onlarla geçirdiği anlar en kıymet verdigi zamanlarının başında geliyor. Dünyaya kesinlikle tek bir hayatın rutinini tekrarlamak icin gelmediğimize inanıyor ve tekrarlamamaya çalışarak yaşıyor.

1 Yorum

  1. Simay Hanım’ı çok beğenerek takip ediyorum, şimdilik yalnızca iki yazısına rastladım, daha niceleri okumak için sabırsızlanıyorum, onun pratik bilgilerinden kesinllikle yararlanıyorum… Her ne kadar bu sene sevgilim olmadığı için sevgililer günü önerilerini uygulayamasam da seneye o kobimlerden bir tanesini sevidğim adamla giymek için sabırsızlanıyorum!

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.