Pelur Kağıttan Dekoratif Ponpon Yapımı

0

Bebeğiniz olacak ve hastane odasını süslemek mi istiyorsunuz? Daha şık bir hediye paketi mi yapmak istiyorsunuz? Peçeteler için farklı bir süs mü yapmak istiyorsunuz? O halde tam size göre bir kendi yap projesi, pelur kağıttan dekoratif ponpon yapımı ile tüm bunları yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler:

  • Tissue paper (renkli pelur kağıdı),
  • 1 adet makas,
  • Çiçek teli (çok ince olmayacak) ,
  • Asmak için kurdele.

Nasıl yaparım?

1. Adım : 

Pelur kağıdı, tek parça ve yaklaşık 70×100 cm ölçülerinde satılıyor. Kağıdınızı ortadan 2 ye katlayın, sonra tekrar, sonra tekrar. Yaklaşık bir A5 boyutuna gelene kadar 2 ye katlayın. Bu ölçü tabii ki ponponunuzu istediğiniz ölçü doğrultusunda değişebilir. Katladığınızda araları bir falçata ile kesinki her bir kat birbirinden ayrı olsun. Ortalama 8-10 adet yaprak kağıdınız olması gerekiyor.  Daha sonra yelpaze gibi katlıyoruz.

kagit-peceteden-ponpon-yapmak-1

2. Adım : 

Tam ortasına telimizi yerleştiriyoruz. Kağıtlarımızı zedelemeden teli döndürüyoruz.

kagit-peceteden-ponpon-yapmak-23. Adım :

Kurdelemizi asacağımız yere göre istediğimiz uzunlukta ayarlıyoruz ve tele geçiriyoruz. Kağıdımızında uclarını fotoğraftaki gibi kesiyoruz.

Pelur Kağıttan Dekoratif Ponpon Yapımı
4. Adım : 

Sonrada,her bir katı yaprak yaprak merkeze doğru gelecek şekilde açıyoruz. Dikkatli olmakta ve her katı tek tek yapmakda fayda var. Pelur kağıt ince bir kağıt olduğundan çabuk yırtılabilir. Ponponumuz hazır kurdeleyi kullanarak istediğiniz yere bağlayabilirsiniz.
Pelur Kağıttan Dekoratif Ponpon Yapımı5. Adım : 

Fotoğraftaki gibi farklı ebatlarda kullanarak, evinizde saksı çiçeği gibi kullanabilirsiniz. Ya da hediye paketleri üzerine yapıştırarak daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Hoşgeldin bebek konsepti için pembe ve mavi kağıtlarla hastane odasını süsleyebilirsiniz. Yapabilecekleriniz sizinle sınırlı 😉

Pelur Kağıttan Dekoratif Ponpon Yapımı


İlginizi çekebilecek ” Kazaktan Abajur Yapımı ” başlıklı yazımızı okumak için tıklayın.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Esra Acar

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.