Roma ve Venedik

0

Roma ve Venedik

 En çok gezilen ülkelerden biri olan Italya, sizleri de hem tarihiyle hem de şirin şehirleriyle yürüyerek gezmeyi seveceğiniz bir tatil için sizleri bekliyor. Venediğe gidip gondollarla seyahat edebilir, mum ışığında romantik akşam yemekleri yiyebilir, özel dekorasyonlu otellerde konaklayabilirsiniz. Italya’ nın moda başkenti olduğunu da unutmayalım. Roma ve Venedik de bir sürü modacı ve tasarımcı halen yaşamaya ve modaya yön vermeye devam ediyor. Gitmişken bir kaç parça alışveriş yapmadan dönmeyin, özellikle italyan tasarımı ayakkabılara kesinlikle bir göz atın. Ya da başkent Roma’ ya gidip bir hafta boyunca hiç durmadan rehber elinizde tek başına sokaklar senin, Aşk çeşmesi benim tadında harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Roma ve Venedik, İtalya için ilk görülmesi gereken şehirler. Başkent Roma ile seyahatimize başlayalım. Sizlere tarihi havayı koklayıp, bir anda tarih sayfalarındaymışcasına anlar yaşayacağınız büyüleyici bir tatilden bahsedeceğiz. Roma’ yı gezmek için en az bir hafta ayırmanızda fayda var. Bütün Italya tatili yapayım her yeri göreyim hem Venediğe hem Roma’ ya giderim hepsini bir seferde görmüş olurum diye düşünüp Roma ve Venedik Turu satın alabilirsiniz.

Kolezyum daha önceleri hayvanların dövüştürüldüğü ve halkın kalabalık bir şekilde izleyici olduğu bir yer olduğu için biraz zorlu bir tarihi var.

 

Roma ve Venedik

Roma ve Venedik

Piazzo Navona meydanı ise bilindik ve restaurantlarında, kafelerinde, barlarında eğlenebileceğiniz bütün gününüzü italyanmış gibi geçirebileceğiniz bir meydan. Burada ne ararsanız var diyebiliriz.

Aşk Çeşmesi ise filmlere, hikayelere konu olmuş. Trevi meydanında yer alan Aşk Çeşmesi’ ne para atıp dilek diliyorsunuz, olmasını istediğiniz dilekleriniz genelde burada tutuyor. Çeşmenin etrafında oturup dinlenebiliyor ve bu eşsiz manzarayı izleyebiliyorsunuz. Ayrıca akşamlar çeşmeyi ışıklandırıyorlar ve ayrı bir havaya taşıyor.

İspanyol merdivenleri bir diğer durağımız. İspanyol merdivenlerinde şaraplarını yudumlayan kalabalığa karışabileceğiniz, yolun sonunda Trinata dei Monti Klisesi’ ne çıkacağınız uzun merdivenler.

Venedik’e geçtiğimizde ise daha çok şirin şirin evler, kanalların arasında gondolla seyahat edip, bol bol fotoğraf çekinebileceğiniz kareler yakalayabileceksiniz.

Venedik’ te rüya gibi bir romantizm yaşayabilirsiniz. Şehrin kendisi romantik ve sizi bir anda havaya sokuyor. Büyük kanaldan başlayabilirsiniz.

 

 

 

 

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.