Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

0

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Hepimiz için dış görüntümüzün en önemli simgelerinden birisi saçlarımızdır. Bu yüzden saçlarımızın sağlıklı ve bakımlı görünmesine özen gösterir, mümkün olduğunca da bakımını yapmaya çalışırız. Ancak saç konusunda çoğu insan nasıl bir bakım yapılması gerektiğini bilmiyor. Saç bakımı için uygulanabilecek en iyi yöntemlerden birisi saç kremi kullanmaktır. Çünkü saç kremleri, saç bakımımız açısından çok yönlü, sorun giderici bir üründür. Bu yüzden saç kırıkları, saç onarma, parlaklık ve canlılık kazandırma, hacimli gözükmesini sağlama gibi konularda saç kremlerinden faydalanabiliriz. Ancak çoğu insan saç kremi nasıl kullanılır bilmemekte. Az sonra saç kremleri ve kullanım şekilleri ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Saç Kremi Kullanımı

Saç kremleri nasıl kullanılır bilmeyenler için, öncelikle saç kremlerinin birçok saç sorununun çözümünde kullanıldığını söyleyebiliriz. Eğer saç kırıklarınız var ise, besleyici saç kremlerinden yararlanarak saçlarınızdaki kırıkları onarma yoluna gidebilirsiniz. Eğer saçlarınız hacimsiz görünüyor ya da sönük duruyor ise, canlandırıcı ya da hacim veren bakım kremlerinden bir tanesini alarak, sorununuzu bu saç kremi ile giderebilirsiniz.

Ancak her konuda olduğu gibi saç kremlerinin kullanılması konusunda da bilinmesi gereken bir takım durumlar ve püf noktalar bulunmaktadır. Bunlardan en çok yapılanı ise saç kremlerinin şampuan yerine kullanılmasıdır. Asıl yapılması gereken şey saç kreminin şampuan sonrasında kullanmaktır.

Diğer sık yapılan hatalardan bir diğeri de saç kremlerini saç diplerine de sürmek. Saç kremlerini saç diplerine sürmek, saçlar açısından zararlıdır. Bu yüzden saç kremlerini mutlaka ve mutlaka saç diplerinden sonraki bölgelere uygulamalıyız.

Sık kullanılan saç kremleri, saçları daha çabuk yağlandırır. Bu yüzden saçlarınızı daha sık yıkamanız gerekebilir.

Çok sık kullanımı, saçlara zarar verebilir bu sebeple fazla miktarda ve sık sık kullanmak uzmanlar tarafından pek fazla önerilmeyen bir durumdur. Yeteri kadar ve az miktarda kullanmak saçlarımız için yeterlidir.

İki çeşit saç kremi olmasından dolayı kullanım şekillerinde farklılıklar vardır. Duş esnasında ıslak saça uygulanabilen saç kremleri saç diplerine değdirmeden uygulanır ve birkaç dakika bekletildikten sonra yıkanır.

Ancak durulanmayan ve duş sonrasında kuru saça uygulanan saç kremlerinde de önemli olan yine saç diplerine değdirmemektir.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.