Saç Uzatan Yağlar

0

Saç Uzatan Yağlar

Saç hanım efendilerin güzelliklerine güzellik katan, çekiciliklerini artıran ve görselliklerini etkileyen önemli unsurlardan biridir. Saç adeta bir bayanın tarzını yansıtan en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Saç öyle ki yerli yabancı ünlüler tarafından da bir moda haline gelmiş ve adeta kendilerini göstermek ve farklılık yaratmak isteyenlerin vazgeçilmezi durumuna gelmeyi başarmıştır. Birçok hanım efendi mutluluğunu veya mutsuzluğunu saçları ile göstermekte ve tarzını saç kesim modelleri, saç yapısı ve rengi ile belli etmektedir.

Saç modası

Saç modası 60 – 70 li yıllarda adeta kısa erkek tipi saçların moda olduğunu görmüş olsak da son zamanlarda özellikle 2002 yılından bu yana bayanların uzun saçlara yöneldiklerini ve saçlarını uzatmak için çaba sarf ettiklerini görmekteyiz. Uzun saç bayanlar arasında rekabete dahi sebep olmuş, ünlüler arasında ise adeta kendini belli etme, akılda kalma özellikleri ile kendini göstermektedir. Peki uzun saç bu kadar değerli ve bu kadar önemli ise, saçlarımızı uzatmak için neler yapmalıyız, hangi doğal besinler ile saçlarımızı uzatabiliriz? Saç uzatan yağlar nelerdir?

Hint Yağı

Besleyici E vitamini, protein ve saça faydalı mineraller bakımından son derece zengin olan Hint yağı saçın uzamasına katkıda bulunan yağlar arasında ilk sırada yer alıyor.

Argan Yağı

Saç bakımında son yılların belki de en popüler doğal ürünü olan argan yağının saça faydası saç derisini derinlemesine nemlendirmesinden ve derinin kuruması nedeniyle ortaya çıkan sorunları yok etmesi ile gündemde. Argan yağı içeriği gereği saç uzatan yağlar arasındadır.

Jojoba Yağı

İyileştirici etkisi bulunan jojoba yağı hem cilt hem de saç için oldukça faydalıdır. Saç derisi sorunlarına karşı önerilen jojoba yağı aynı zamanda saçın kabarmasını önlemek, koparak dökülmeleri azaltmak ve kepeğe karşı etkisi ve saç uzatan yağlar arasında yer alması ile biliniyor.

Hindistan Cevizi Yağı

En iyi nemlendirici yağlardan biri olan Hindistan cevizi yağı saç derisini nemlendirirken saçınızı yumuşatır ve doğal bir parlaklık kazanmasını sağlayarak saçın uzamasına oldukça yardımcı olacaktır. sağlıklı saçlar için Hindistan cevizi yağı olmazsa olmaz.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.