Saçlarınıza İyi Gelen Yağlar

0

Saçlarınıza İyi Gelen Yağlar

Sizlerin de vazgeçilmezleriniz arasında saçlarınız yer alıyor ve saç bakımınıza önem veriyorsanız sizin için saçlarınıza iyi gelen yağlar hazırladık.

Saç bakımı yapmayan veya yapmaya vakti olmasa da saçına özen göstermeyen çok az kişi vardır. Özel bakım kremleri, şampuanlar, yağlar ve losyonlar saçları için kullanmaktadırlar. Birçoğu ise doğal bakım ürünleri ile saçlarını beslemeyi ve canlandırmaya çalışıyor. Parlak, canlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin hayali olsa da o kadar kolay değil. Bizler sizin için tüm saç tiplerine uygun saçlarınızı besleyecek canlandıracak ve daha sağlıklı olmasına sağlayacak yağlar belirttik.

Saçlarınıza iyi gelen yağlar arasında ilk sırada

Zeytinyağı; Zeytinyağını gibi haftada 1-2 kez şampuan öncesi saçınıza ve saç derinize sürerek 1-2 saat bekleterek saç uçları çok kuruduğunda kırılmasını önlemek için sadece uçlara da sürerek saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Biberiye Yağı; Pek çok saç bakım ürününde kullanılan biberiye yağının en önemli özelliği saç derisindeki kan dolaşımını artırması ve bu sayede saç köklerini besleyerek koparak dökülmesini önleyip daha gür ve parlak görünmesini sağlamasıyla bilinir.  2-3 damla biberiye yağını 7-8 damla badem yağıyla karıştırarak haftada 2 kez saç derinize masaj yaparak bakım sağlayabilirsiniz. Saçlarınıza iyi gelen yağlar arasında nane yağıda var.

Nane Yağı; Nane yağı saç derisini canlandırarak saç köklerine daha çok oksijen gitmesini sağlar ve bu sayede hem saçın uzamasına hem de saç bakımına destek verir. Ancak nane yağını direkt olarak saç derisinde kullanırsanız güçlü bir yağ olduğu için deriye hasar verebilir. Bunu önlemek için badem yağı veya zeytinyağı gibi taşıyıcı yağlarla veya su ile etkisini azaltabilirsiniz.

Argan Yağı; Saç bakımında son yılların belki de en popüler doğal ürünü olan argan yağının saça faydası saymakla bitmiyor. Saç derisine ve saç tellerine faydaları ile bilinen argan saç uzamasına da yardımcı. Sürekli kırılan saçları aldırmak zorunda kaldığınız için saçınız bir türlü istediğiniz uzunluğa erişemiyorsa argan yağı aradığınız çözüm olabilir. “Sıvı altın” olarak adlandırılan argan yağını saç uçlarınıza düzenli olarak sürerseniz kırıkları büyük oranda engellersiniz.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.