Sağlıklı Kilo Verme

0

Sağlıklı Kilo Verme

Özellikle fazla kiloları olduğunu düşünen bayanlar için kilo verme konusunda altını önemle çizmenin son derece faydalı olduğunu düşündüğümüz bir husus var ki o da; hızlı değil, sağlıklı kilo vermek. Çünkü hızlı kilo vermek vücudun sağlığının bozulması adına son derece zararlı bir şey aslında. Ve bütün uzmanlar da bunun böyle olduğunu vurguluyorlar. Kilo verme hususunda ilk dikkat etmeniz gereken nokta bu. Peki, bu işin püf noktaları yok mu? Yani nasıl kilo vermek gerekli ve bunu nasıl sağlıklı bir şekilde başarabiliriz?

Tabi ki her konuda olduğu bu işin de püf noktaları bulunmakta. Hem de oldukça basit püf noktalar. Bu basamakları hep beraber inceleyerek kilo verme işlemini nasıl sağlıklı bir şekilde başarabiliriz öğrenelim.

Sağlıklı Kilo Verme Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kilo vermek, kilonun ne kadarının verileceği ile ilgili olarak değişen kimine göre uzun kimine göre kısa bir süreçtir. Ancak bunun süreci her ne olursa olsun, dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır ki bunların tamamı bizim sağlığımızı yakından ilgilendiren konular. Bu yüzden hiçbir ayrıntıyı atlamamalı ve kilolarımızı verirken, düşüneceğimiz ilk şey kendi sağlığımız olmalıdır.

  • Sağlıklı kilo verme aşamalarında en önce dikkat edilmesi gereken şey, öğün atlamamak. Yani gün içinde bizim yemek yememiz gereken üç ana öğünümüz var. Ve bu ana öğünlerin kesinlikle atlatılmaması gerektiği uzmanlar tarafından sık sık söyleniyor. Özellikle kahvaltı günün en önemli öğünü olarak nitelendirilmekte.
  • İkinci olarak da ana öğün arasında acıkanlar için, aperatif olarak meyve yenilmesi tavsiye ediliyor. Yani herhangi bir yemek çeşidinden ziyade, ara öğünlerde meyve yemek daha sağlıklı.
  • Üçüncü olarak yediklerimiz ve içtiklerimize dikkat etmek. Bu aşama zaten işi diyet kısmına giriyor. Diyet denildiğinde her şeye engel konulan bir yasaklar listesine gerek yok. Yediklerimizin miktarınız biraz düşürmeli ve fazla karbonhidratlı ya da yağlı yiyecekler yememeye özen göstermemiz kafi.
  • Bol bol su tüketmek de listenin en önemli maddesi.
  • Tabi bunlar kuru kuru tek başına işe yaramaz. Bunları yaparken aynı zamanda günde en az bir saat düzenli bir egzersize vakit ayırılmalı.
ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.