Santorini Adası

0

Santorini Adası

Bugün size mükemmel bir yer tanıtacağız; Santorini Adası. Santorini, Yunanistan’ ın belki de en büyüleyici adasıdır. Mavi kubbelerin altında bembeyaz binalar o kadar mı estetik durur? Deniz manzarasına bakan o geniş balkonlar, geniş teraslar bu kadar mı güzel dizayn edilir? Evet, Santorini Adası’nda böyle. Gecesiyle de gündüzüyle de gerçekten muhteşem bir manzaraya sahip. Şimdi gözlerinizi kapatın ve düşünün, geniş bir terasta denize karşı harika bir manzarayla iç içesiniz. Sandalyenize yaslanmış, elinizde kokteyliniz, arka fonda yormayan, sizi saran bir şarkı ve hafif hafif esen o tatlı rüzgarla güneşin batışını izliyorsunuz. Terasınızda rengarenk çiçekler.. Ne kadar büyüleyici bir ortam öyle değil mi? İşte Santorini Adası’ nda yapacağınız şey, tam olarak bu.

Santorini, farklı yerler görmek ve tabiri caizse kafa dinlemek adına kaçılabilecek en güzel en sakin yerler arasında. Huzur kelimesinin karşılığını burada fazlası ile bulabilirsiniz desek hiç de abartmış olmayız. Bu yüzden yeni evli çiftler için de son derece romantik ve bir o kadar da sakin bir yerdir. Kesinlikle herkesin, eşiyle, dostuyla, sevgilisiyle gidip görmemesi gereken bir yer.

Fira, adanın merkezidir. Bu bahsettiğimiz tüm o manzaraların en güzel deneyimleneceği yer olarak tanımlayabiliriz Fira’ yı. Ayrıca birçok restoran, hediyelik eşya gibi dükkanlar da bulunmaktadır. Ve buradaki her şeyin fiyatını manzara belirliyor dersek yeridir. Yani ne kadar güzel manzara, o kadar yüksek fiyat. Ama değer mi? Hem de her kuruşuna değer.

Santorini’ de Yaşam

Adada bulunan ve görülmesi gereken birçok tarihi yapı ve müze vardır. Buraları ilgi ile dolaşacağınıza da eminiz. Düzenlenen tekne turları ile buraları gezmeniz, gezerken de eğlenmeniz mümkün.

Kaldığınız otellerde aynı zaman da restoranlar da Türk Mutfağı’ na ait birçok tat da bulabilmeniz mümkün. Otelinizde güneşlenerek, havuza girerek istirahat edebileceğiniz gibi Kameri Plajı’nda sahil ve denizin tadını da çıkarabilirsiniz. Santorini volkanik bir ada olduğundan dolayı kumsalları, gri ve siyah kumludur. Bu yüzden ilk bakışta insana tuhaf gelebilir.

Santori aynı zamanda şaraplarıyla da ünlüdür. Öyleyse bu eşsiz manzara karşı, yine eşsiz bir tada sahip şaraplarınızı yudumlamanın nasıl bir keyif olabileceğini düşünsenize. Tek sıkıntı sadece ulaşım konusunda. Çünkü Türkiye’ den Santorini’ ye direk olarak uçak yok. Uçaklar sadece Mykonos’ a gidiyor. Bu yüzden Türkiye’ den önce Mykonos’ da oradan da feribot ya da uçakla Santorini’ ye ulaşabilirsiniz.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.