Sevgililer Gününde Ne Giysek, Nereye Gitsek?

0
1 / 5

Her sene kutlama yapmayı bekleyen çiftlerin heyecanla, bekarların çoğunluğunun yeni başlangıçlar hayal ederek beklediği sevgililer günü geldi çattı. Ha tabii kutlama yapmayı sevmeyen çiftler ve beklentisi olmayan bekarlar içinde baya sancılı bir gün hepimizin tahmin edebileceği gibi. 14 Şubat ağırlıklı olarak şu 2 soruyu akıllara getiriyor; “Nereye gideceğiz?” ve özellikle kadınlar için “Ne giymeliyim?”.

Bunun sebeple İstanbul sınırlarında seçtiğim 12 mekan için 12 kıyafet önerisi sunacağım sizlere. Başlıklarımız, sizin o gün hissetmeniz muhtemel olan ve  kaçınılmaz bir şekilde giyiminize de yansıyacak modunuza göre 4 e ayrılmış durumda.

KONSEPT 1 – Şık bir mekanda romantik, lezzetli bir yemek ve iyi servis ise hayaliniz, önerilerim;

ANTICA LOCANDA – Arnavutköyde gerçek bir İtalyan lokantası, yemeklerin lezzetinden kendinizi kaybedebilirsiniz.

Buraya giymenizi önerdiğim kombin hem sevgililer gününün rengine, hem günümüzün trendlerine hemde mekanın atmosferine uygun bir kombin.

Bu şarap bordosu, balıkçı yakalı, dökümlü, belden sonrası kalem gelen elbise, altına sivri burun bir stilettoyla sizi hem şık, hem tarz, hemde rahat hissettirecektir. Elbisenin üstüne kombinleyeceğiniz abartılı bir kolye ile ise, bu kombine kendi imzanızı atabilirsiniz.

antica locanda

LE PETITE MAISON – Nişantaşının en işlek noktalarından birinde bulunan bu mekan, sizi Istanbuldan alıp Fransız Rivierasına götürecek. Mekanın ve yemeklerin afrodizyak etkisi yarattığını söylemek yalan olmaz.

Bu mekanın romantizmine ve elegansına uygun bir kombin önerim, beyaz bu kış alışkın olduğumuzun aksine oldukça ön planda, bu kombinin minimalist tarzı beyazın kış içindeki iddiasınıda yumuşatıyor. Üstünüze alacağınız renkli veya beyaz uzun bir palto sizi bu soğuk havalardan korumakla kalmayıp tarzınıza da tarz katacaktır.

le petite maison

TAPASUMA –  Akdeniz ve Türk Mutfağını birleştiren, tapas konsepti ile farklı bir yorum katan mekan, Çengelköy’de Sumahan otelin altında bulunuyor. Tapasuma’nın mevcut birde teknesi var, istediğiniz saat için arayıp transfer isteyebilirsiniz.

Mekana tekne ile geçecekseniz sıkı giyinmenizi öneririm. Şık ve tarz bir yer olması sebebi ile kendinizi icinde rahat hissedeceğiniz bu sezon en trend yorumlarından blok renk kombinasyonlu bir triko-kalem etek kombinasyonunu şiddetle tavsiye ederim. Bu kombinde bolca yüzük ve kulağınızı tamamen cevreleyecek kelepçe küpe takmanızı öneririm.

tapasuma

1 / 5
ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Simay Yaklav

14 mart 1986 tarihinde Izmir’de dogdu. Orta okul yıllarında örgün eğitimini tamamlarken, 9 Eylül Konservatuarı Çello bölümünde okudu. Senfoni Orkestrası korolarında uzun yıllar yer aldı. 2005 yılında İzmir Amerikan Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi ve Fashion Institute of Technology’nin ortak çift diploma programı olan Moda Tasarım bölümüne girdi. Eğitiminin 3 senesini İstanbul, bir buçuk senesini ise New York’ ta tamamladıktan sonra 2009 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında Freelance calışmaya basladı. Mezun olduktan sonra ise altı yıl boyunca bayan ve erkek giyim uzerine sektörün ileride gelen markalarında tasarımcılık ve bas tasarımcılık yaptı. Simdi ise kariyerine basladığı gibi freelance, kendi işini yürütmekte. Yeni seyler denemeye, insanları gözlemlemeye, karakter tahlili yapmaya, seyahat etmeye, dans etmeye, voleybol oynamaya, yeni müzikler keşfetmeye ve yemek yemeye deyimi yerindeyse bayılıyor. Ayrıca iflah olmaz bir hayvansever, 3 köpeği var ve onlarla geçirdiği anlar en kıymet verdigi zamanlarının başında geliyor. Dünyaya kesinlikle tek bir hayatın rutinini tekrarlamak icin gelmediğimize inanıyor ve tekrarlamamaya çalışarak yaşıyor.

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.