Tırnak Nasıl Uzar?

0

Tırnak Nasıl Uzar?

Tırnak uzatmada zorluk çekenler için bu durumun birçok sebebi olabilir. Ancak uzamayan ya da çabuk kırılan tırnakların sebepleri olarak ilk sırada tırnağın, uzaması için yeterli miktarda mineral ya da vitaminleri alamaması gelmektedir. Yeterli mineral ve vitaminlerden yoksun kalan tırnaklarda daha kolay kırılmalar meydana gelir. Bu yüzden tırnak ve tırnak kenarındaki etlerin bakımına son derece özen göstermemiz şart. Tırnak nasıl uzar sorusuna, sağlıklı tırnak uzatmanın bir yolu olarak, özenle yapılan tırnak bakımları cevabını verebiliriz. Çünkü tırnaklarımıza yaptığımız bakımlar ve doğru kesme teknikleri sayesinde tırnaklarımız eskisinden daha fazla uzayacaktır. Bu yazımızda tırnak nasıl uzar sorusu için doğru bakım tekniklerini sizler ile paylaşacağız.

 

Tırnakları Sağlıklı Uzatmanın Yöntemleri

Sağlıklı tırnak uzatabilmek adına bilinmesi gereken bazı bakım önerileri ve bakım teknikleri vardır. Ayrıca tırnak kesimlerinin de özenlli bir şekilde yapılması tırnakların çabuk uzaması ve kırılmaması adına etkili bir faktördür. Yapmamız gereken şey tırnakların bakımına hassasiyet göstermek ve birkaç bakım önerisini dikkate alıp uygulamaktır. Bunlar sağlandığı takdirde tırnaklarda sağlıklı bir uzaman görülecektir.

Tırnakların uzaması için dikkat edilmesi gereken ilk adım, kesim adımıdır. Tırnaklarımızı keserken ve törpüsünü yaparken bilinmesi gereken bazı püf noktalar vardır ki bunlardan en önemlisi tırnağımızın törpüsünü yuvarlak bir biçimde yapmaktır. Küt şekilde yapılan törpüler yüzünden tırnaklardaki kırılmalar daha fazla artar. Ve bu yüzden uzama gözlenmez.

Tırnak uzatmadaki ikinci önemli husus ise, tırnaklardaki ojeleri günlük olarak temizlemektir. Belki son derece zahmetli bir iş gibi görünüyor olabilir ama tırnaklarda günlerce sürülü duran ojeler tırnakların hava almasını engelleyerek onları kırılmaşara daha elverişli hale getirir. Bu yüzden ojeleri temizlemeye özen gösterelim.

Bir diğer husus ise tırnakların su işe temasıdır. Ellerin sık sık yıkanması sonucunda su ile temas içinde olan tırnak daha fazla uzama gösterir. Çünkü su, tırnakların uzaması adına önemli bir faktördür.

Tırnak yüzeyinde çeşitli nedenler ile meydana gelen soyulmalarda kırılmalara zemin hazırlar. Bu soyulmaları engellemek için, 1 yemek kaşığı zeytinyağına 5 – 6 damla kadar limon suyu sıkarak bunu tüm tırnaklarımıza sürebiliriz. Böylece tırnaklarımız soyulmalara karşı daha dayanıklı olacaktır.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.