Uzmanlardan Gelin Adaylarına Saç Bakım Önerileri

0

Her genç kızın hayalidir kusursuz bir gelin olmak ve harika bir düğün… Kır düğünü mü olsun, deniz kenarında mı olsun derken aylar öncesinden başlar tatlı düğün telaşı; hazırlıklar tamamlandıkça bir bakarsın ki o büyük güne sadece sayılı günler kalmış. Son kontroller yapılır, hayalindeki düğün için her şey hazırdır; peki ama saçların?

  • Stres, kortizol hormonunun artmasına neden olur ve bu hormon saç dökülmesi ve incelmesine sebep olabilir. Stresi azaltmak, stresten kaynaklanan saç sorunlarının azalmasına yardımcı olacaktır.
  • Her gün vitamin alın. Özellikle biotin saç derisinin sağlığını korumak ve hücre yenilenmesi açısından önemlidir.
  • Güzel saç, saç derisinde başlar ve bu nedenle saç derisini uygun şampuanlarla beslemek ve nemlendirmek gerek. İş, kullandığınız suyun sıcaklığıyla başlar. Ilık su kullanın, parmak uçlarınızla (tırnaklarınızı asla kullanmayın) saç derinize masaj yapın ve acele etmeyin. Şampuanı iyice duruladığınızdan emin olur, zira saçta kalan şampuan artıkları saçın cansızlaşmasına neden olur.
  • Saçınızın en zayıf olduğu an, ıslak olduğu zamandır ve bu nedenle eğer saçınızda karışıklıklar varsa bol miktarda saç kremi kullanın ve bu karışıklıkları çok nazik bir şekilde açmaya çalışın ya da çok geniş dişleri olan bir fırçayla tarayın. Saçınızı kuruturken, kurutma makinesini her zaman saç derinizden uzak bir noktada tutun.
  • Saç kremini uygulamaya saç derinizden başlayın ve sonra uçlara doğru ilerleyin. Birçok kadın, saçı sönükleştireceği veya derisinin kabuklanacağı endişesiyle bunu yapmaktan çekinir ancak doğru değildir. Saç kreminin içindeki faydalı vitamin ve içeriklerle saçlarınızı beslemeniz önemlidir. Saç kremini durularken asla tarak ya da fırça kullanmamaya özen gösterin.
ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Esra Acar

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.