Vajinismusa Botoks İle Çözüm

0

Kadınlar, korkulu rüyaları vajinismustan, botoks yöntemi ile 30 saniyede kurtuluyor. Bu yöntemin yüzde 95 oranında başarılı olduğunu söyleyen Operatör Doktor Ebru Ünal, “Tedavi öncesinde ilişkiye girerken pelvik taban kaslarını istemsiz olarak sıkan kadınların uygulama sonrasında ilişkiye girmesi kolaylaşıyor ve kadınlar ağrı hissetmiyor” diyor.

Kadınları hem fiziksel hem de ruhsal olarak çöküntüye uğratan vajinismustan, botoks ile kurtulmak çok kolay. Pelvik taban kaslarının istemsiz kasılmasına bağlı olarak gelişen ve çiftlerin ilişkiye girmesini engelleyen vajinismustan, kadınlar botoks yöntemi ile 30 saniyede kurtuluyor. Birçok çiftin bu sorunu yaşadığını ve gizlediğini belirten Ünal, “Bu rahatsızlık kadının hayatını birçok şekilde etkiliyor. Adelosan dönemde başlayan ve kültür, inanç, eğitim seviyesine göre ortaya çıkan vajinusmus; kadınlarda fiziksel ağrı hissetme, duygusal çöküklük, yetersizlik, başarısızlık gibi fiziksel ve ruhsal etkiler yapar” diyor.

Hafif vajinismusta kadının gerginlik hissi olurken ileri seviye vajinismusu olan kadınlarda korkma ve panik atakları olur” diyen Dr. Ünal, “Vajinismus olan kişilere yeni bir tedavi yöntemi olan botoks uygulamasını öneriyoruz. Bu yöntemden birçok yerde psikolojik tedavi görmüş ama fayda bulamamış kadınlar çok fazla faydalanıyor. Sedasyon altında yapılan bu uygulamanın amacı, kadının istemsiz olarak sıktığı kaslarını geçici olarak felç etmek. Bu sayede kadın bu kasları sıkamadığı için ilişkiye girmesi kolaylaşıyor ve ağrı hissetmiyor. Yüzde 95 başarı oranı olan bu tedavi yöntemi Amerikan Kadın Doğum Derneği’nin dergisinde doktorların bilgisine sunuldu” diye belirtiyor.
ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

HayatBurada

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.