Yaza Fit Girmenin Birkaç Tüyosu

0

Yaza Fit Girmenin Birkaç Tüyosu

İlk baharın yaklaşmasıyla tatil planları başladı. Nerede kaç gün tatil yapacaksınız bunlardan ziyade biz sizler için bu yazımızda daha sağlıklı ve daha sıkı bir vücut için neler yapmalıyız biraz bunları araştırdık.

Kış mevsiminde yoğun tempoda çalışmaktan spora vakit ayıramayanlar gerek psikolojik gerek bedenen yorgunluk içindeler. Bahar aylarının gelmesiyle de fazla kilolardan şikayet etmeye ve kış ayının kasvetinden kurtulmak arınmak için arayışlar içine girilmekte. Birçoğu gibi kışın vücudumuza gereken özeni göstermeyenlerden seniz bu yazımız tamda size göre.

Hepimizin bildiği gibi kışın cildimiz kurumakta, bağırsaklarımız sıcaklık değişikli nedeniyle düzenli çalışmamakta buna aşırı yorgunluk ve düzensiz beslenmekte eklenince şişkinlik şikayetleri de  artmakta. Kış boyunca kilo almadıysanız dahi yine de yaza fit ve sıkı girmek herkesin hedefinde. Yaz tatiliyle birlikte özellikle bayanların mayo ve bikini hayalleri hat safhada. Birkaç ay  öncesinden bikini ve mayolarda daha fit görünmek için elinden geleni yapan birçok kişi istediği sonucu elde edememekte. Çünkü ağır diyet programları ve efor sarf edecek kardiyobasküler çalışmalardan sıkılmakta.

Bizler sizler için bir diyet veya spor programı hazırlamadık fakat daha iyi hissetmeniz için ünlü doktor ve yaşam koçlarına danışıp fikir aldık. Ünlü yaşam koçlarının ilk önerisi mutlaka bahar aylarının gelmesiyle bol su içmelisiniz. Su gerek cildinize yaza hazırlayacak gerekse bedeniniz keza bağırsaklarınızın çalışmasına katkıda bulanacaktır.

İşe giderken veya ev hanımlarının günlük yarım saatte olsa kendilerine orta tempoda yürüyüş için vakit ayırmaları vücudunuza iyi gelecek. Fazla da kilolarınız yoksa bir haftalık detoks kürü ile yaza daha sağlıklı daha fit ve daha sıkı bir vücutla girmeniz imkansız değil. Özellikle tatilden bir ay önce düzenli sağlıklı beslenerek bunu başarabilirsiniz.

Vücudunuzun ve metabolizmanızın hızlı çalışması için  doğru diyafram nefesi almayı göz ardı etmeyiniz. Unutmayınız ki doğru nefes tüm hücrelerinizin canlanmasına ve metabolizmanıza da katkı sağlayacaktır.

Son olarak özellikle şişkinlik yapanlara uzmanların tavsiyeleri alakalı su içmek ve karın hareketlerini yaparak şişkinliği oldukça minimanize etmek gerektiğini söylüyorlar.  Detoks kürü denemek isteyenlere ise ; maydanoz , dere otu ve limon suyunu yeteri miktarda su ile karıştırıp düzenli içtiklerinde bu sorunun ortadan kalktığını görecekler. Düzenli ve istikrarlı olarak bir ay bu önerilere uyarak yaza fit ve daha sıkı girmeniz hiçte zor değil.

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.