Yazlık Evlerinizde Mutfak Dekorasyonu

0

Yazlık Evlerinizde Mutfak Dekorasyonu

Yaz aylarının gelmesiyle yazlık evleri bulunanlar buralara yerleşmek için hazırlıklara başladılar. Sizlerde bu hazırlıklar içindeyseniz sizin için iç mimarlardan aldığımız bilgiler ile yazlık evlerinizde mutfak dekorasyonu hakkında bilgiler aldık.

Yıllarca kullanılmış veya yeni alınmış bir yazlık evde sıkıcı bir ortam varsa, tüm yaz tatilinizi geçireceğiniz bu evde mutfakta oldukça zaman ayırmanız gerektiği bir gerçek. Bu gerçeklikten sıkıldıysanız veya mutfağınızda daha modern ve daha zevkli çalışmak vakit geçirmek istiyorum diyorsanız mutfağınızın değişmesine ihtiyacı var. Tüm mutfağı değiştirmek gibi bir girişi göze alamasanız da küçük detaylarla ufak parçalar ile bu değişime sağlamak, mutfağınıza yeni bir nefes yeni renkler ve farklı bir tarz yakalamanız imkansız değil.

Yazlık evlerin mutfak dekorasyonuna bakıldığında mimarların vintage tarzı mutfak çalışmaları yaptıkları gözlenmekte. Eğer Amerikan tarzı bir mutfağınız yoksa vintage tarzı mutfaklar tamda size göre olabilir.

Kullanılmış parçaları değerlendirmek onlara yeni renk ve cilalamak gibi birkaç uygulama ile de bu değişikleri sağlamanız mümkün.

Yazlık mutfağınızda koyu renkler hakimse ve sizlerde bu kasvetli havadan sıkıldıysanız son zamanlarda rengarenk mutfaklar çok şirin ve şık durmakta. Uzunca zaman mutfakta zaman geçirildiğinizi düşünürsek mutfağınız bu değişimi hakkediyor. Renkli masa örtüleri, zıt renklerde sandalyeler, kullanılan halının iç açıcı olması, aksesuarların kalabalık olmayan fakat şık seçilmiş olmaları mutfağınızı daha aydınlık gösterecektir.

Mutfak perdelerine bakıldığında ise yine yazlık mutfak dekorasyonlarında da stor rekli perdeleri görmekteyiz. Perdeleriniz ile uyumlu birkaç parça aksesuar, belki masa örtünüz mutfağınızı sizin için vazgeçilmez bir ortam haline getirip tüm dikkatleri üzerine çekecektir.

Mutfak taşına bakıldığında açık renkli mutfak dolaplarına hakim iseniz mutlaka koyu renk bir mutfak tezgahı seçimi yapmalısınız keza açık renk mutfak dolabınız varsa tam zıttı koyu bir tezgah seçimi yapmanız mümkün. Bu yıl yazlık mutfak tezgahlarında ahşahları da şıkça görmekteyiz. Ahşap tezgahlar ve ahşap masalar özellikle otantikliği seven bir çok kişi tarafından tercih edilmekte. Vazgeçilmeyen ahşap sevdası Amerikan mutfaklarında da dikkat çekiyor. İç mimarlar özellikle Amerikan mutfaklarda renkli modern ahşapları kullanmayı tercih ettiklerinde eve daha sıcak ve daha samimi hava katıp salonun katılığını yumuşattığını savunuyorlar. Ahşabın insan vücudunda ve ruhundaki olumlu etkisinden den yola çıkarsak ahşap dekorasyon ürünlerini ve ahşap mutfak tezgah, dolap ve masalar bu yılda oldukça ön planda.

Mutfağınıza yeni bir tarz , eski mutfağınıza bir yenilik getirmek hayal gücünüze kaldı.

 

ÇEKİNME, PAYLAŞ

YAZAR HAKKINDA

Yorum yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.